Herná sága Zaklínač sa dočká ďalšieho rozšírenia, pobeží na Unreal Engine 5

ový diel ságy Zaklínač bude zatiaľ jediným titulom spoločnosti CD Projekt Red, ktorý vznikne v rámci partnerstva s Epic Games, tvorcom Unreal Engine.

Herné spracovanie legendárnej ságy zaklínač, o ktorú sa pôvodne zaslúžil spisovateľ Andrzej Sapkowski, sa dočká ďalšieho rozšírenia. S touto radostnou novinkou prichádza samotné štúdio, CD Projekt Red, informuje server Polygon.

Hoci štúdio potvrdilo príchod ďalej epizódy mnohými milovanej hernej série, podporované platformy, dátum vydania či iné podrobnejšie informácie neprezradilo. Dá sa povedať, že k dispozícii máme (takmer) len snímku zachytávajúcu medailón s červenými žiariacimi očami, ktorý je čiastočne prekrytý snehom.

Zdroj: CD Projekt Red (TS)

Nový Zaklínač pobeží na Unreal Engine 5

Prečo takmer? Herné štúdio totiž povedalo, že namiesto vlastného RedEngine pri novom titule uplatní Unreal Engine 5. Tento krok má byť súčasťou “niekoľkoročného strategického partnerstva so spoločnosťou Epic Games”, tvorcom Unreal Engine, uvádza sa v tlačovej správe.

To však neznamená, že nový Zaklínač bude k dispozícii výhradne prostredníctvom obchodu Epic Games. Namiesto toho sa partnerstvo sústredí na licencovanie a technický vývoj Unreal Engine 5 (a jeho budúce verzie).

“Sme hlboko poctení, že môžeme spolupracovať so spoločnosťou CD PROJEKT RED a spoločne posúvať hranice interaktívneho rozprávania príbehov a hrania hier, pričom toto úsilie bude prínosom pre vývojársku komunitu na dlhé roky,” prehlásil Tim Sweeney, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Epic Games.

TIP REDAKCIE
Je to tu! Google si od Apple „požičia“ extrémne praktickú funkciu, ktorou sa majitelia iPhonov chvália roky!

Okrem uvedeného má dohoda ešte jeden kľúčový prvok – uľahčenie technologickej záťaže pri vývoji novej hry. To sa náramne hodí, najmä pri pohľade na žalostný stav, v akom debutoval titul Cyberpunk 2077.

“Jedným z hlavných aspektov našej internej transformácie RED 2.0 je oveľa väčšie zameranie na technológie a naša spolupráca s Epic Games je založená na tomto princípe,” uviedol vo výhlasení Paweł Zawodny, technologický riaditeľ spoločnosti CD Projekt Red. “Pre spoločnosť CD PROJEKT RED je veľmi dôležité, aby sa o technickom smerovaní našej ďalšej hry rozhodlo v čo najskoršej fáze, pretože v minulosti sme vynakladali veľa prostriedkov a energie na vývoj a prispôsobovanie REDengine pri každom ďalšom vydaní hry. Táto spolupráca je tak vrušujúca, pretože zvýši predvídateľnosť a efektivitu vývoja a zároveň nám poskytne prístup k najmodernejším nástrojom na vývoj hier,” doplnil.

Nový diel ságy Zaklínač bude zatiaľ jediným titulom spoločnosti CD Projekt Red, ktorý vznikne v rámci opísaného partnerstva.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať