Sony skúša trpezlivosť: Za smartfón Xperia PRO si pýta 2 500 €

Sony Xperia PRO je už dostupná aj na starom kontinente. Cena je extrémne vysoká.

Spoločnosť Sony ešte začiatkom roka predstavila unikátny smartfón určený pre profesionálov pracujúcich s ich bezzrkadlovkami. Ide o naozaj netradičný telefón, ktorý so sebou prináša aj netradičnú cenu.

Japonský výrobca tvrdí, že na smartfóne pracoval takmer rok, čo premietol aj do samotnej ceny. Telefón tak síce prináša mnoho unikátnych vlastností a prvkov hlavne v oblasti fotografie a videa, perfektné prepojenie s bezzrkadlovkami Sony, no stojí 2 500 dolárov.

Koľko však bude stáť v Európe? Ako býva pravidlom, v očiach výrobcov sú si dolár a euro rovné, preto v Európe bude stáť rovných 2 499 €, resp. 2 299 libier.

Sony Xperia PRO
Foto: Sony

Sony Xperia PRO: Previazanie s foťákmi Alpha

Mierne úsmevné je, že telefón spoločnosť síce vyvíjala rok, no aj napriek prémiovej výbave má plastové šasi. To veľmi prémiovo neznie. Zariadenie je však vybavené 4K displejom, skvelým previazaním so zariadeniami radu Alpha, 12 GB operačnej pamäte RAM512 GB úložiskom. Súčasťou smartfónu je aj 4 000 mAh batéria s 21 W rýchlonabíjaním.

TIP REDAKCIE
Hudba z filmov a seriálov na jednom mieste: Spotify spustilo centrum Netflix

To, prečo sa firma rozhodla Xperia PRO predávať až za takúto cenu nie je jasné. Vylepšenia, ktoré reálne môžu obohatiť profesionálov sú prevažne softvérové. V porovnaní s top modelom od Samsungu či Apple japonský výrobca prestrelil cenu o 1 000 €. Či by ten softvér za to stál musí posúdiť každý sám.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať