Fitbit Ionic

Hodinky Fitbit Ionic môžu spôsobiť popáleniny, firma ich sťahuje z trhu

Výrobca zákazníkov odškodní.

Športové smart hodinky Fitbit Ionic sťahuje výrobca z trhu. Dôvodom sú problémy s batériou, ktorá sa môže prehriať a spôsobiť ich používateľom popáleniny. Spoločnosť o tom informuje na svojich stránkach s tým, že zákazníkom, ktorí hodinky odovzdajú, vráti peniaze.

Fitbit Ionic je starší model inteligentných hodiniek. Na trh boli uvedené v roku 2017, ich výroba skončila v roku 2020. Spoločnosť predala na americkom trhu približne milión kusov týchto hodiniek, v ostatných častiach sveta si ich zadovážilo asi 700 tisíc zákazníkov.

Výrobca obdržal od zákazníkov niekoľko stoviek hlásení o prehrievaní batérie a popáleninách. V dvoch prípadoch išlo o popáleniny tretieho stupňa, ďalšie štyri hlásenia hovoria o popáleninách druhého stupňa.

Fitbit Ionic
Hodinky Fitbit Ionic

Nepríjemnosť sa týka iba modelu Ionic, iné produkty značky ovplyvnené nie sú. Fitbit vlastníkom hodiniek Ionic odporúča, aby ich prestali používať. Uvádza, že k prehriatiu dochádza iba v obmedzených prípadoch.

TIP REDAKCIE
RECENZIA Philips Fidelio L3: Slúchadlá, ktoré dýchajú na krk špičke Sony

Kvôli existujúcemu riziku ich však preventívne sťahuje z trhu. Podľa firmy je zdravie a bezpečnosť používateľov jej najvyššou prioritou. Zákazníkom, ktorí hodinky vrátia, firma vyplatí 300 dolárov. Okrem toho získajú 40 % zľavu na nákup iného produktu Fitbit – hodiniek alebo športového náramku.

Pre účely refundácie spoločnosť vytvorila samostatnú stránku, kde sa môžu majitelia hodiniek Ionic zaregistrovať. Nájdete ju TU.

Pripomenieme, že výrobca Fitbit patrí spoločnosti Google. Internetový gigant ho odkúpil v novembri 2019 za 2,1 miliardy dolárov. Akvizíciu Európska komisia následne schválila v decembri 2020.

Pokiaľ hodinky Fitbit Ionic náhodou vlastníte, nepoužívajte ich a kontaktujte výrobcu.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať