Hackeri Rusom odstavili nabíjačky elektromobilov: Zobrazujú oznam “Sláva Ukrajine”

Nabíjačky okrem toho, že nefungujú, boli naprogramované tak, aby zobrazovali správu “Sláva Ukrajine. Sláva hrdinom”.

Hackeri stoja na strane Ukrajiny. Spoza svojich počítačov sa snažia čo najviac oslabiť či zosmiešniť Rusko, čím podporujú úsilie Ukrajiny. Najviac v tomto smere vyčíňa skupina Anonymous, ktorá sa už dokázala zmocniť aj ruských špionážnych satelitov. Tu však ustavičné útoky neprestávajú. Hackeri udreli zas a znova.

O čo prišlo Rusko tentokrát? Hackeri sa po novom dokázali nabúrať do národnej siete nabíjacích staníc pre elektromobily, píše Gizchina. Čo to znamená, je zrejme každému jasné. Rusi, ktorí sa nechali zlákať výhodami elektrických vozidiel a jedno si zadovážili, si ho minimálne nejaký čas nebudú mať kde nabiť. Ešte raz podotýkame, že reč je o štátom prevádzkovaných staniciach.

Sláva Ukrajine. Sláva hrdinom

Nabíjačky okrem toho, že nefungujú, boli naprogramované tak, aby zobrazovali správu “Sláva Ukrajine. Sláva hrdinom”.

Toto nie je prvýkrát, čo sa hackerom podarilo dostať do ruských nabíjacích staníc pre elektromobily. Pred pár dňami sa odohral podobný útok, kedy displeje na nabíjačkách zobrazovali proukrajinské správy. Najväčšiu vlnu pozornosti však strhla správa “Putin je k***t”.

Rusko v dôsledku Putinovej agresie prišlo o spolupráce s mnohými firmami pôsobiacimi aj v technologickom odvetví. Kontakty prerušili firmy ako Intel, TSMC či dokonca aj Microsoft. Zdá sa, že celý svet (okrem Bieloruska) stojí na strane Ukrajiny. Vznikajú zbierky finačných i hmotných charakterov, Elon Musk tu dokonca úplne zadarmo sprístupnil svoj internet Starlink.

TIP REDAKCIE
Rodičia POZOR: Na TikToku sa šíri výzva, ktorá deti do 15 rokov nabáda na samovraždu

Kto z prebiehajúceho konfliktu odíde ako víťaz je v týchto okamihoch prakticky nemožné predpovedať. Neostáva nám nič iné, než dúfať, že koniec príde nielen čoskoro, ale aj s čo najnižšími stratami na životoch.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať