Fotky Google vylepšili portrétový režim: Musíte si kúpiť predplatné

Potrebujete Pixel alebo predplatné Google One.

Pekné portréty s malou hĺbkou ostrosti dnes vedia zachytiť mnohé smartfóny. Oddeliť osobu od pozadia je však možné aj dodatočne. Takouto funkciou je vybavená aplikácia Fotky Google. Stačí vybrať snímku z galérie a cez ponuku úprav rozostriť jej pozadie.

Portrétny režim v aplikácii Google Fotky sa orientuje iba na zábery ľudí. Po novom toho ale zvládne ďaleko viac, ako informuje AndroidPolice. Rozostrené pozadie vyčaruje aj na fotkách zvierat, kvetín, jedla a ďalších subjektov, ktoré za takéto zvýraznenie stoja.

Okrem úpravy pozadia dokáže softvérový nástroj vrhnúť na objekt umelé svetlo, prispôsobiť oblohu, pokiaľ sa v zábere nachádza, alebo ozvláštniť snímku zmenou farebnosti. Ak sa niekomu upravená fotka nebude páčiť, môže ju jednoducho vrátiť do pôvodnej, originálnej podoby.

fotky google
Foto: Red.

Fotky Google obsahujú veľa softvérových hračiek – možností úprav a filtrov. Niektoré ale nie sú voľne dostupné, čo je aj prípad aktualizovaného portrétneho režimu. Novinka v najbližšom období pricestuje do smartfónov Pixel a zariadení s predplatným Google One.

TIP REDAKCIE
Ľady sa pohli: Apple už nechce Lightning, USB-C okrem iPhone získajú aj ďalšie produkty!

Google začal už dávnejšie vybrané funkcie aplikácie Fotky schovávať za prémiový cloud s automatickým zálohovaním.

Týka sa to napríklad odporúčaných návrhov úprav alebo HDR režimu. Najnižší možný variant vychádza na 1,99 eur mesačne (19,99 eur ročne), obsahuje 100 GB zdieľaného miesta pre Fotky, Disk, Gmail a ďalšie služby. Viac podrobnosti nájdete TU.

Total
50
Zdieľaní
Total
50
Zdieľať