Fotky Google umožnia skryť citlivé snímky pred zrakmi zvedavcov

Uzamknutý priečinok.

Poznáte to. Ukazujete niekomu fotky z dovolenky a pri listovaní v galérii sa zrazu na displeji smartfónu zobrazí snímka, ktorá obsahuje niečo, čo ste nechceli len tak niekomu ukázať. Fotky Google túto nepríjemnosť hravo vyriešia, ako píše server XDA.

Obľúbený správca fotografií a videí z dielne Google dostal novú funkciu, ktorá vám umožní vytvoriť si takzvaný zabezpečený priečinok. Do tejto tajomnej komnaty môžete presunúť všetky fotky a videá, ktoré považujete za citlivé.

Vstup do priečinka je podmienený biometrickou autentifikáciou – odtlačkom prsta, alebo zadaním prístupového PIN kódu. Fotografie, ktoré do zabezpečeného priečinka presuniete, sa nebudú zobrazovať v galérii medzi ostatnými snímkami.

Ak teda niekomu dovolíte hrabať sa vo vašej knižnici fotiek, môžete zostať pokojní. Všetko, čo budete mať uložené v uzamknutom priečinku, zostane pred zrakmi zvedavcov skryté.

fotky google

Aj keď nejde o revolučnú funkciu, ponúka ju hneď niekoľko aplikácií, v spojení s Fotkami Google má zmysel. Nástroj pre zálohovanie, zdieľanie, upravovanie a strojovú kategorizáciu fotografií a videí používa množstvo ľudí. Na smartfónoch s operačným systémom Android sú Fotky Google predinštalované.

TIP REDAKCIE
Zmeškali ste zatmenie Mesiaca? Nevadí, celestiálny úkaz zachytil profesionálny fotograf

Google čoskoro obmedzí bezplatné zálohovanie obsahu, no aj napriek tomu zostane Fotkám od Google verná podstatná časť spotrebiteľov. Aspoň podobne schopná alternatíva sa v digitálnom svete hľadá ťažko.

Zabezpečený priečinok si ako prví užijú vlastníci smartfónov Google Pixel. Pre ostatné Android smartfóny ho Google sprístupní v priebehu tohto roka.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať