fotky google

Uzamknutý priečinok vo Fotkách Google prichádza do všetkých Android smartfónov

Trezor pre citlivé fotografie a videá.

Fotky Google dostali v máji tohto roku praktickú novinku v podobe zabezpečeného priečinka. Do tejto zložky môžu používatelia presunúť všetky fotky a videá, ktoré chcú chrániť pred očami zvedavcov. Vstup do priečinka je podmienený overením odtlačku prsta alebo zadaním prístupového PIN kódu.

Uzamknutý priečinok je exkluzívnou záležitosťou smartfónov Pixel, v podstate je tak dostupný len pre úzku skupinu spotrebiteľov. To sa ale mení, ako píše The Verge.

Google túto komnatu pre súkromné fotografie a videá začína sprístupňovať všetkým používateľom zariadení s operačným systémom Android od verzie 6.0 Marshmallow. Funkcia bude tým pádom dostupná pre väčšinu smartfónov a tabletov, ktoré sú v súčasnosti aktívne.

Určitý čas potrvá, kým aktualizácia dopraví zabezpečený priečinok ku všetkým používateľom. Keď sa tak stane, nájdu ho v aplikácii Fotky Google v časti Knižnica (4 záložka v poradí na spodnej lište).

priecinok

Do uzamknutého priečinka sa dajú presunúť akékoľvek fotografie a videá z galérie alebo iných zložiek. Je však dôležité vedieť, že sa tento obsah nebude zálohovať do cloudu. Aplikácia fotoaparátu smartfónov Pixel dokáže snímky do priečinka ukladať priamo. Nie je zatiaľ jasné, či to zvládnu fotoaparáty aj ostatných Android smartfónov.

TIP REDAKCIE
Nová Xperia sa blíži, Sony sľubuje špičkový fotoaparát

Nejde o jedinú funkciu, ktorú Google posúva zariadeniam s OS Android 6.0 Marshmallow a jeho novšími verziami. Koncom roka v nich pribudne automatický reset oprávnení v dlhodobo nepoužívaných aplikáciách. Systém automaticky odoberie udelené povolenia tým aplikáciám, ktoré používateľ neotvoril pár mesiacov.

Po opätovnom spustení si takáto aplikácia bude musieť od používateľa znovu vyžiadať príslušné povolenia (poloha, úložisko, kontakty a pod.) tak, ako keby bola práve nainštalovaná.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať