AKTUÁLNE: Facebook Slovákom umožní priať Putinovi a Lukašenkovi smrť. Ľudí nebude blokovať

Sociálna sieť prichádza s extrémne kontroverznými pravidlami.

Facebook prišiel s kontroverzným rozhodnutím, ktoré ľuďom komentujúcim články alebo vytvárajúcim príspevky umožní priať ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi či bieloruskému prezidentovi Lukašenkovi smrť. Príspevky, v ktorých budú volať po násilí na ruských civilistoch budú zakázané.

Americká sociálna sieť usúdila, že nenávistné príspevky na Facebooku rozdelí do dvoch táborov. Na jednej strane zablokuje príspevky alebo dokonca celé účty, ktoré budú šíriť nenávistné príspevky, na strane druhej umožní priať ruskému a bieloruskému prezidentovi smrť.

Kontroverzné rozhodnutie

Ide o novinku, ktorú sociálna sieť predstavila v noci na 11. marca. Povolenie želať niekomu smrť sa týka len niektorých krajín, konkrétne ide o Lotyšsko, Litvu, Estónsko, Poľsko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a Rusko. Česko na zozname chýba. Povolené je tiež volanie po násilí voči ruským ozbrojeným silám.

Facebook je pritom známy tým, že je voči nenávistným príspevkom háklivý a často proti nim zasahuje zablokovaním účtu na istý čas alebo pri stupňujúcom sa správaní danej osoby či stránky, aj úplne.

TIP REDAKCIE
Je to tu! Google si od Apple „požičia“ extrémne praktickú funkciu, ktorou sa majitelia iPhonov chvália roky!

Vzhľadom na prebiehajúcu inváziu na Ukrajinu sme urobili dočasnú výnimku pre tých, ktorí sú postihnutí vojnou, aby vyjadrili násilné pocity voči okupačným vojenským silám,píše sa vo vyjadrení spoločnosti Meta pre britskú BBC pod ktorú spadá Facebook aj Instagram. „Volanie po násilí voči Rusom bude umožnené len vtedy, ak sa príspevok alebo komentár bude týkať invázie na Ukrajine,“ spresňuje sociálna sieť.