Elon Musk vyzýva Vladimíra Putina: Poď sa so mnou biť, víťaz berie Ukrajinu

Majiteľ spoločností Tesla a SpaceX sa nebojí Putina. Vyzval ho na súboj.

Elon Musk je známy svojou aktivitou na Twitteri, kam prispieva rôznymi informáciami. Niektoré z nich sú vážnejšieho charakteru, iné sú skôr satirou alebo vtipnými reakciami na aktuálnu situáciu.

O tom, že Elon sociálnu sieť Twitter sleduje pozorne svedčí fakt, že len nedávno zareagoval na výzvu Ukrajiny o poskytnutie svojho satelitného internetu Starlink. K našim východným susedom okamžite zaslal niekoľko zásielok terminálov (antén), ktoré mohli Ukrajinci okamžite začať používať.

Teraz jeho twitterové extempóre pokračuje ďalej. Dnes na obed totiž v príspevku vyzval prezidenta Ruskej federácie, Vladimíra Putina, na „férovku“. V tweete, v ktorom miliardár skombinoval angličtinu a ruštinu vyzval Putina na súboj, ktorý však nemá byť len tak pre srandu. Víťaz má totiž vyhrať Ukrajinu.

Týmto vyzývam Владимир Путин (Vladimíra Putina, pozn. red.) na súboj. Stávkou je Україна (Ukrajina, pozn. red.),napísal Musk na Twitteri.

Neskôr pokračoval s ďalším provokačným tweetom. „Вы согласны на этот бой (Súhlasíte s týmto súbojom, pozn. red.)?“ a následne označil oficiálny profil Kremľa.

Pochopiteľne, Musk si len uťahuje z Putina a snaží sa ho vyprovokovať. Treba si však uvedomiť, že Musk má obrovský počet sledovateľov nielen na západe, ale aj v Rusku. Aj takýmto malým gestom môže presvedčiť nemalý počet ľudí o tom, že Rusko na Ukrajine pácha vojnové zločiny. Nevýhodou samozrejme je, že Rusko výrazne blokuje prístup na sociálne siete, medzi ktoré patrí aj Twitter.