oneplus 10 Pro

OnePlus 10 Pro: Výrobca avizuje príchod na celosvetový trh

Podrobnosti sa dozvieme 31. marca.

Svoju poslednú vlajkovú loď OnePlus 10 Pro predstavil čínsky výrobca začiatkom tohto roka v januári. Na celosvetový trh so smartfónmi sa však nedostala, jej pôsobiskom zostala Čína.

Neoficiálne zdroje predpokladali, že si OnePlus 10 Pro odbije medzinárodnú premiéru niekedy v polovici marca. Nič také sa však nestalo. Teraz si už ale môžeme byť istí, že sa tento model bude predávať aj v Európe, USA alebo napríklad v Indii.

Vypovedá o tom príspevok spoločnosti na sociálnej sieti Twitter. Globálny štart OnePlus naplánoval na 31. marca 2022, kedy prezradí všetky podrobnosti. Udalosť prebehne o 15. hodine 16. hodine nášho času.

Špecifikáciu smartfónu už poznáme. V posledný marcový deň by sme sa tak mali dozvedieť maloobchodné ceny určené pre jednotlivé oblasti sveta, ako aj presný dátum, kedy sa začne OnePlus 10 Pro vo vybraných regiónoch predávať.

oneplus 10 pro
Zdroj: OnePlus/Twitter

Novinka má všetky predpoklady na to, aby mohla v najvyššej triede mobilných zariadení zaujať. Poháňa ju čipset Snapdragon 8 Gen 1, má 6,7-palcový OLED displej s 1440p rozlíšením a 120 Hz obnovovacou frekvenciou alebo 5000 mAh batériu s 80 W drôtovým a 50 W bezdrôtovým nabíjaním.

TIP REDAKCIE
Google Pixel 6a OFICIÁLNE: Smartfón, ktorý šetrí s rozumom

Trojicu fotoaparátov na zadnej strane zastupuje 48 Mpx hlavný snímač obrazu so svetelnosťou f/1.8, 50 Mpx ultraširoká jednotka s clonou f/2.2 a 8 Mpx teleobjektív s 3,3x optickým priblížením (f/2.4).

Nadšencov mobilnej fotografie určite poteší manuálny režim Hasselblad Pro, ktorý vykúzli 12-bitové RAW snímky zo všetkých troch fotoaparátov.

Ak niekto náhodou čaká na cenovo dostupnejší model OnePlus 10 bez prívlastku „Pro“, zostane sklamaný. Šéf firmy Pete Lau sa nedávno vyjadril, že lacnejší variant vlajkového modelu nepredstavia.

Na OnePlus 10 Pro sa medzitým stihol pozrieť YouTuber vystupujúci pod prezývkou JerryRigEverything, ktorý ako vždy skúšal, čo všetko zariadenie vydrží. Smartfón sa mu podarilo zlomiť takmer na polovicu. Pri bežnom používaní by sa ale nič také stať nemalo. Predsa len, je na to potrebná istá dávka hrubšej sily.