Súboj Sony a Microsoftu sa vyostruje: Japonci majú zvažovať odkúpenie EA!

Je pre Sony výhodné skupovať herné štúdiá? Po vzore Microsoftu možno nebudú mať na výber.

Keď Microsoft ohlásil akvizíciu spoločnosti Activison Blizzard za rekordných 68,7 miliardy dolárov, celý svet ostal v úžase. Americká firma tak výrazným spôsobom posilnila svoju pozíciu na hernej scéne. Od tejto doby sa začalo hovoriť o tom, ako zareaguje konkurenčná spoločnosť Sony.

Ďalšie možné kroky okamžite rozobrali analytici zo spoločnosti Enders, ktorí sa domnievajú, že japonská herná veľmoc zvažuje odkúpenie EA. Ako iste viete, EA je gigantom na poli s hrami. Za opaskom má mimoriadne úspešné série ako Dead Space, Battlefield, Apex Legends, FIFA, NFL a mnoho ďalších.

Okrem EA, ktorej trhová hodnota sa pohybuje na úrovni 37 miliárd dolárov, čo pre Sony nepredstavuje niečo, čo by si nemohli dovoliť, má firma rozmýšľať aj nad ďalšími štúdiami. Menovite sa v hľadáčiku mali objaviť štúdia ako Ubisoft a Take-Two, ktoré vydávajú celosvetovo obľúbené tituly.

TIP REDAKCIE
Návrat legendy? Nokia chystá nový smartfón so šialeným dizajnom. Máme fotky!
fifa 22
Foto: EA

Nečakaný rival

Sony však musí konať rozumne, no rýchlo. Podľa viacerých informácií sa na hernú scénu totiž chystá spoločnosť Disney. Pre Disney by bola práve akvizícia EA skvelým odrazovým mostíkom do sveta hier. Okrem toho, Disney má pod palcom ESPN, čo by pri prepojení s EA Sports predstavovalo obrovskú príležitosť ako oba produkty prepojiť.

Chce byť Disney starým alebo novým médiom? Videohry sú globálnym priemyslom s tržbami v hodnote 200 miliárd dolárov a neustále rastú,“ hovorí jeden z analytikov. Pre veľké spoločnosti sú práve videohry veľmi zaujímavým spôsobom, ak rozšíriť svoje portfólio.

Vedeli by ste si predstaviť EA pod krídlami Sony? A čo ak by Sony z titulov ako FIFA či Battlefield spravila exkluzívny obsah pre majiteľov PlayStation?

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať