apple watch

Apple môže tento rok predstaviť až 3 modely inteligentných hodiniek

Series 8, SE a model pre extrémne športy.

Novú generáciu inteligentných hodiniek Apple Watch by sme mali spoznať niekedy na jeseň. Súčasný model, Series 7, bol predstavený vlani v septembri, výrobca pri ňom upravil veľkosti (41 mm a 45 mm) a zúžil rámčeky okolo displeja tak, aby poskytoval väčšiu zobrazovaciu plochu.

Rok 2022 má byť pre hodinky od Apple najzásadnejším v histórii od predstavenia ich prvej generácie. Aspoň si to myslí dobre informovaný Mark Gurman z agentúry Bloomberg, ktorý priblížil, čo môžeme v kontexte novej generácie hodiniek Apple Watch očakávať.

Pokiaľ sa správy neskôr potvrdila, Apple tento rok na fanúšikov z celého sveta vytiahne rovno tri modely svojich inteligentných hodiniek. Popri hlavnej verzii Series 8 by sme mali spoznať cenovo dostupnejší model SE a taktiež verziu hodiniek zameranú na extrémne športy.

Podrobnosti o „zocelenej“ verzii hodiniek Apple Watch sa na verejnosti objavili ešte minulý rok v lete. Interne majú byť označované ako „explorer” alebo „adventure”. Teoreticky by mohli súperiť napríklad s hodinkami Garmin, ktoré sú povestné tým, že sa nezľaknú ani drsnejších podmienok a adrenalínových športov.

TIP REDAKCIE
Netflix zamestnancom: Ak s nami nesúhlasíte, tam sú dvere. Musk firme tlieska
apple
Ilustr. foto: Pixabay

Výraznejšie zmeny v oblasti senzorovej výbavy hodiniek Watch Series 8 však Mark Gurman neočakáva. Existuje ale šanca, že hodinky dostanú snímač telesnej teploty. Apple by mal ale pripraviť zásadnejšiu aktualizáciu funkcií zameraných na monitorovanie fyzickej kondície, športov a zdravia.

Samozrejme, nové hodinky budú zase o niečo výkonnejšie. Postarať sa má o to modernejší čipset. Gurman okrem toho predpokladá, že výrobca konečne vyradí z ponuky hodinky Watch Series 3, ktoré sú stále dostupné na trh napriek tomu, že boli predstavené v roku 2017.

Apple Watch sú najpredávanejšími hodinkami sveta, ich 8. séria by mala tento status iba potvrdiť. Zvedaví sme najmä na outdoorový model, ktorý by mohol do klubu používateľov zariadení značky Apple prilákať novú skupinu zákazníkov.