apple watch

Apple Watch: Odolná verzia hodiniek pre extrémne športy má prísť v budúcom roku

Súper pre Garmin?

V priebehu marca Bloomberg informoval, že v spoločnosti Apple uvažujú nad vydaním obrnenej verzie hodiniek Apple Watch, ktoré by si poradili aj s monitorovaním extrémnych športov.

Vývoj odolnej verzie hodiniek Apple Watch pravdepodobne započal. Bloomberg sa téme venuje znovu, pričom uvádza, že takýto model hodiniek bude dostupný na trhu v roku 2022. Interne majú byť označované ako „explorer” alebo „adventure”.

Hovorkyňa spoločnosti Apple existujúce špekulácie pre server Bloomberg komentovať odmietla. Nový model hodiniek by ale mal konkurovať odolným hodinkám z produkcie značiek Garmin (napr. Instinct) či Casio (G-Shock).

Konštrukcia hodiniek Apple Watch má byť, prirodzene, robustnejšia. Musí odolať škrabancom, nárazom a inému, menej šetrnému zaobchádzaniu. Otázkou je, či bude jedinečnosť hodiniek spočívať iba v zosilnenej konštrukcii.

apple watch
Takto napríklad vyzerá „brnenie“ pre štandardné hodinky Apple Watch, ktoré predáva známy výrobca príslušenstva Spigen. Kryt sa nazýva Rugged Armor Pro.

Keďže sa v kontexte odolnej verzie hodiniek spomínajú extrémne športy, hodila by sa lepšia výdrž na jedno nabitie, ktorá by dokázala pokryť monitorovanie vysokohorských túr, pobyt v divočine a iné aktivity s vyššou časovou náročnosťou.

Bloomberg sa venoval aj štandardnému modelu hodiniek Apple Watch. Podľa neho je isté, že výrobca tento rok predstaví nový model, ktorý ponesie označenie Series 7. Dostať by mal rýchlejší procesor, vylepšenú obrazovku a ultraširokopásmové pripojenie, ktoré zabezpečí rovnako presnú lokalizáciu ako príslušenstvo AirTag s čipom U1.

O nadchádzajúcich hodinkách od Apple sa špekulovalo, že budú obsahovať neinvazívny glukomer. Diabetici by si tak mohli skontrolovať hladinu cukru v krvi bez toho, aby sa museli pichnúť do prsta. Táto funkcia sa však podľa zdrojov do hodiniek nedostane. Ešte má pár rokov potrvať, kým bude pripravená na komerčné využitie.

Ani snímač telesnej teploty sa do tohtoročných Apple Watch zrejme neobjaví. Prísť by mal v roku 2022, kedy by Apple zároveň predstaviť novú verziu cenovo dostupnejších Apple Watch SE.

Aktuálna cena modelu Apple Watch Series 6