AKTUÁLNE: Anonymous hackli konšpiračný web Zem a Vek, na webe zobrazili podporu Ukrajine

Skupina Anonymous odstavila konšpiračný web Zem a vek.

Jeden z najväčších konšpiračných webov na Slovensku, Zem a vek, má dnes večer krátko od 20.00 technické problémy. Ak sa totiž pokúšate dostať na titulnú stránku, nezobrazia sa tradičné správy, ale odkaz od československej „pobočky“ skupiny Anonymous.

Konšpiračné weby aj napriek vojne na Ukrajine pokračujú v šírení dezinformácií, čo sa rozhodli využiť šikovní hackeri. Čakanie na štát, ktorý už zasiahol proti Hlavným správam, je zdĺhavé.

Tvrdý odkaz

#OPUKRAINE #OPREDSCARE,“ zobrazuje sa na webe. „ANONYMOUS PODPORUJE UKRAJINU,“ pokračuje skupina, ktorá úplne vymenila titulku webu za jasný odkaz.

To, kto za útokom stojí, ani to, ako dlho sa skupine podarí udržať web neaktívny nie je momentálne jasné. Každopádne, jedna vec je istá, za tento počin im bude ďakovať aj minister obrany Jaroslav Naď, ktorý už dávnejšie naznačil, že jednou z jeho priorít je zakročiť proti podobným stránkam. Zem a vek mal technické problémy už v utorok a podľa správ Denníka N aj dnes ráno.

TIP REDAKCIE
Eleglide T1: Elektrický horský bicykel s fantastickým 100 km dojazdom!

O tom, že sa tvorcovia často prikášlených správ obávajú svojho ďalšieho pôsobenia na slovenskej webovej scéne hovorí aj fakt, že ďalší z podobných webov, Infovojna, sa presunul na Belize.

Za tip ďakujeme čitateľovi Peťovi.