Anonymous nepoľavujú: Zverejnili vyše 400 tisíc e-mailov z veľkých ruských firiem

Hackerská komunita je nemilosrdná a útočí na Rusko tak silno, ako sa len dá.

Hackerská skupina Anonymous pokračuje v kybernetických útokoch na Rusko. Po novom zacielila na citlivé informácie miestnych priemyselných spoločností. Útok sa dotkol dokonca aj ruského ropného a plynárenského sektora, píše CyberNews.

Hackeri mali zverejniť takmer 437 500 e-mailov z viacerých ruských firiem pôsobiacich v oblasti priemyslu. Viac ako 300 tisíc e-mailov o veľkosti 244 GB má pochádzať od spoločnosti Petrovsky Fort, ktorá vlastní jeden z najväčších kancelárskych komplexov v druhom najväčšom meste Ruska, Petrohrade.

Ďalších 100 tisíc e-mailov o veľkosti 145 GB patrí strojárskej spoločnosti Aerogas, ktorá v Rusku zastrešuje ropný a plynárenský sektor. Medzi jej klientov patrí napríklad producent ropy Rosneft a taktiež najväčší producent zemného plynu Novatek. Obidve uvedené firmy sú vlastnené štátom.

TIP REDAKCIE
Ľady sa pohli: Apple už nechce Lightning, USB-C okrem iPhone získajú aj ďalšie produkty!

Anonymous ďalej zverejnili 37 500 e-mailov o veľkosti 35,7 GB zo spoločnosti Forest, ktorá sa zaoberá ťažbou dreva.

Všetky zverejnené údaje sú dostupné na stránke DDoSecrets. Tá od začiatku vojny na Ukrajine zverejnila už viac ako 2 milióny e-mailov.

Spiknutie hacktivistov

Hackerská komunita je nemilosrdná a útočí na Rusko tak silno, ako sa len dá. Ich schopnosti na vlastnej koži pocítila aj ruská jadrová agentúra Rosatom, vesmírna agentúra Roscosmos a dokonca aj energetická korporácia Gazprom. Za útokmi pritom nestojí len skupina Anonymous, ale napríklad aj Ukrajinská IT armáda či organizácia Hacker Forces.