Trumpova sociálna sieť je tu: Aplikáciu Trump Social si môžu v USA stiahnuť z App Store

Čo sa týka verzie aplikácie pre Android, tá by mala podľa slov oficiálnej stránky doraziť už čoskoro. Presný dátum však nepoznáme. Aspoň nie zatiaľ.

Trump dodržal, čo sľúbil. Na pôde USA oficiálne spustil svoju vlastnú sociálnu sieť s názvom Truth Social. Ako píše server The Verge, príslušnú aplikáciu si záujemcovia môžu stiahnuť z App Store v prostredí iOS.

O debute vlastnej sociálnej siete bývalého amerického prezidenta sa špekulovalo celkom dlho. Väčšina pritom verila, že si Trump pre tento vzácny okamih vyberie tretí februárový pondelok, počas ktorého sa každý rok oslavuje prezident Spojených štátov amerických. A tak sa aj stalo.

Twitter v prestrojení

Vizuálne prevedenie Truth Social paradoxne pripomína Twitter. Trump sa svojou preferenciou pre túto sieť vôbec netajil. Začiatkom minulého roka mu však zablokovala konto, a to z dôvodu údajného podporovania násilia v súvislosti s útokom na Kapitol.

Zdroj: Truth Social/App Store/The Verge

Debut novej platformy nebol bezproblémový. Poniektorí užívatelia tvrdia, že im aplikácia zobrazovala správy o vzniku nečakanej chyby, iní boli zase zaradení na čakací zoznam, údajne kvôli “masívnemu dopytu”, a ďalší zase neobdržali verifikačný email.

TIP REDAKCIE
AirPods Pro mali chlapcovi roztrhnúť ušný bubienok: Apple čelí vážnemu obvineniu a ide pred súd

Šírenie pravdy

Podobnosti Truth Social s Twitterom nekončia pri dizajne. Príspevky, ktoré môžete na novo vzniknutej sieti uverejňovať, sú označené ako Truths, čiže “pravdy”. A ak sa vám náhodou nejaká z “právd” veľmi pozdáva, môžete ju preposlať ďalej. Táto možnosť dostala názov ReTruth. Vývojári aplikácie majú aktuálne pracovať aj na implementácii priamych správ.

Čo sa týka verzie aplikácie pre Android, tá by mala podľa slov oficiálnej stránky doraziť už čoskoro. Presný dátum však nepoznáme. Aspoň zatiaľ.