tinder

Tinder spúšťa novú funkciu: Rande naslepo má ľudí spájať podľa osobností, nie podľa tela

Tinder vo svojej správe uvádza, že pri užívateľoch, ktorí sa zapojili do testovania novej funkcie, sa zhody zvýšili až o 40 %.

Koncept online zoznamiek je známy asi každému. Pridáte sa do určitej siete či aplikácie, vyplníte základné údaje, pridáte fotky, vypíšete svoje záujmy a pustíte sa do hľadania potenciálnej polovičky. V tomto smere je jednou z najčastejšie volených platforiem služba Tinder, ktorá sa po novom rozhodla dať online randeniu trochu nostalgického nádychu. Ako? Prináša späť staré známe rande naslepo. O téme informuje server TechCrunch.

Rande naslepo sa už dávno nepovažuje za častú formu zoznamovania. A práve to sa Tinder pokúša aspoň trochu zmeniť prostredníctvom funkcie Blind Date. Tá funguje na veľmi jednoduchom princípe. Namiesto toho, aby užívatelia robili prvý dojem cez fotografie, budú najskôr musieť použiť slová.

Cieľ je jednoduchý, a to povzbudiť ľudí k tomu, aby pri prvom posudku neznámej osoby dbali skôr na osobnosť než na vzhľad.

Dvojica si tak spočiatku vymení pár správ a následne sa rozhodne, či si vzájomne udelí vytúžený “lajk”. Až potom sa bude môcť od písaného textu presunúť k plnej prehliadke profilov. Tinder vo svojej správe uvádza, že pri užívateľoch, ktorí sa zapojili do testovania novej funkcie, sa zhody zvýšili až o 40 %.

TIP REDAKCIE
Ruský Yandex má problém: Fíni jeho datacentrum odstrihli od elektriny!
tinder
Ilustr. foto.

Na čo si dávate kečup?

Ako prebieha selekcia? Vy ako užívateľ nemáte možnosť si priamo vybrať. Záujemcovia o využitie možnosti rande naslepo najskôr budú musieť odpovedať na sériu jednoduchých otázok a na základe odpovedí budú spárovaní s inou osobou. O tej nebudú mať k dispozícii žiadne bližšie informácie, dostupné budú len jej odpovede na otázky.

Tinder vám položí otázky s možnosťou výberu odpovede, ako napríklad:

  • “Dávam si kečup na ___.”
  • “Je v poriadku nosiť tričko ___krát bez toho, aby som ho vypral/a.”

Zo strany online zoznamky ide o milé gesto, ktoré nepochybne aspoň otestujú mnohí používatelia. Funkcia má byť najskôr dostupná na pôde Spojených štátov amerických, no časom sa dopracuje aj na ostatné trhy.