Neskutočné číslo: Používatelia v prvom polroku utratili za aplikácie 35 miliárd eur

Internetové obchody s aplikáciami, menovite Obchod Play a App Store, neustále napredujú a zvyšujú svoje obraty, čo potvrdzuje aj najnovšia správa ohľadom sumy, ktorú dve spomenuté služby dokázali zarobiť. Na novinku upozornil server TechCrunch.

Internetové obchody s aplikáciami, menovite Obchod Play a App Store, neustále napredujú a zvyšujú svoje obraty, čo potvrdzuje aj najnovšia správa ohľadom sumy, ktorú dve spomenuté služby dokázali zarobiť. Na novinku upozornil server TechCrunch.

App Store aj Obchod Play dokázali zarobiť až 39,7 miliardy USD (35,1 miliardy eur), čo je v porovnaní s prvou polovicou minulého roku až 15,4-percentný nárast.

App Store zarobil viac

Väčší podiel na spomenutom čísle má rozhodne App Store, ktorý zatiaľ statočne prekonáva svojho konkurenta. Zo spomínaných 35 miliárd sa Apple pripisuje približne 22,6 miliardy eur, čo je takmer o tri miliardy viac, než spoločnosť dokázala z App Store zarobiť v prvom polroku 2018.

Čo sa týka Obchodu Play, ten zarobil “len” 12,6 miliardy eur. Napriek tomu má však Google dôvod na radosť, keďže v prvej polovici minulého roku zarobil obchod o necelých 20 percent menej.

SensorTower (via TechCrunch)

Tinder s obrovským náskokom

V prvej polovici tohto roku je Netflix druhou najziskovejšou službou na trhu, keďže zarobila približne 300 miliárd eur. Oproti minulému roku však služba zaznamenala pokles, keďže vtedy sa jej podarilo zarobiť až 406 miliárd. Spomenutý príjem, teda celých 300 miliárd, si však služba musí rozdeliť s Apple, a to v pomere 70 : 30. Tento pomer sa však po prvom roku zmení, a to v neprospech Apple, keďže sa zisk bude deliť v pomere 85 : 15.

Služba, ktorá na trhu s aplikáciami zarobila neprekonateľnú čiastku, je Tinder. Tá totiž dokázala dohromady (Obchod Play + App Store) zarobiť až 440 miliárd eur.

TikTok predbehol Instagram

Čo sa týka najsťahovanejších položiek za prvý polrok, na vrchných priečkach sa nachádzajú predovšetkým známe služby, a to WhatsApp, Facebook, Messenger, Instagram a prekvapivo aj TikTok, ktorý je aktuálne štvrtou najsťahovanejšou aplikáciou (predbehla aj Instagram).

TIP REDAKCIE
Apple predstavil MacBook Pro pre rok 2021: Majú 120 Hz displej, šialený výkon a dôležité porty!

Veľké zastúpenie majú hry

Obrovským zdrojom príjmov boli pre Google a Apple aj hry. Používatelia na hry v prvom polroku minuli až 26,2 miliardy eur, čo je oproti vlaňajšiemu prvému polroku úctyhodný 11,3-percentný nárast.

Total
55
Zdieľaní
Total
55
Zdieľať