Videohovory budú dostupné aj v populárnej zoznamovacej aplikácii Tinder

Video rande.

0

Tinder patrí medzi najznámejšie mobilné aplikácie pre nadväzovanie kontaktov. Zoznamovacia aplikácia dostane koncom druhého štvrťroka novú funkciu.

Asi nie je prekvapením, že pôjde o videohovory. Na tento spôsob komunikácie sa počas pandémie nového koronavírusu sústredilo niekoľko vývojárov a poskytovateľov digitálnych online služieb.

Podobne ako iné služby, aj Tinder zaznamenal v priebehu posledných týždňov zvýšený dopyt zo strany používateľov. Priemerný počet odoslaných správ v apríli stúpol o 27% (v porovnaní s februárom).

Ilustr. foto.

V priebehu pandémie sa virtuálnemu randeniu darí, keďže sa ľudia často nemôžu stretnúť osobne. Individuálne videohovory budú v tomto smere určite vítaným bonusom. Novinku odhalil priamo prevádzkovateľ aplikácie, spoločnosť Match Group.

Učinil tak v správe o hospodárskych výsledkoch za prvý štvrťrok 2020. Vývojári pracujú aj na ďalších novinkách, ktoré aplikácia získa v priebehu roka. Podrobnosti ale prevádzkovateľ neuviedol.

Rovnakým smerom sa vyberie aj zoznamka od Facebooku, píše DigitalTrends. Volá sa Facebook Dating, funguje podobne ako Tinder a neskôr sa v nej taktiež objaví možnosť uskutočňovania videohovorov v štýle aplikácie Messenger.

Výhodou je, že sa do služby môžete prihlásiť svojim existujúcim Facebook účtom. Služba je však dostupná len vo vybraných krajinách. Je ich približne 20 a tá naša medzi nimi zatiaľ nefiguruje.