Samsung upravil špecifikáciu Galaxy S22 a S22+: Displeje majú mierne horšie vlastnosti

Hra s číslami.

Spoločnosť Samsung má predstavenie očakávaných vlajkových smartfónov Galaxy S22 za sebou. Ako vieme, spotrebiteľom priniesla najlepšie vybavený model Ultra s dotykovým perom S Pen a taktiež dvojicu menších reprezentantov s o niečo nižšou cenou.

Predstavenie smartfónov línie Galaxy S22 sa nieslo v obvyklom duchu. Výrobca počas virtuálneho podujatia odprezentoval dôležité inovácie a do tlačových správ zapísal všetky podstatné čísla. Pri niektorých sa však očividne pomýlil.

Samsung pôvodne uvádzal, že smartfóny Galaxy S22 a S22+ disponujú obrazovkou s premenlivou obnovovacou frekvenciou od 10 do 120 Hz. Plynulosť displejov sa mení v závislosti od toho, aký obsah zobrazujú. Napríklad, pri akčných hrách je frekvencia vyššia, pri statickom texte zase nižšia.

Takýmto spôsobom zariadenia efektívnejšie narábajú s energiou z batérie, ktorú majú k dispozícii. Rýchlejšie snímkovanie konzumuje väčšie množstvo energie, čo sa logicky podpisuje na výdrži na jedno nabitie.

Galaxy S22
Zdroj: samsung.sk

Predpokladalo sa teda, že sú tieto smartfóny vybavené pokročilejšou LTPO obrazovkou, akou sa pýši aj top-end model Galaxy S22 Ultra. Pravda to ale asi nebude, ako si všíma pozorné oko autorov z XDA.

TIP REDAKCIE
Neznášajú Teslu? Idioti škodia elektromobilom, takáto podlosť sa často nevidí

Tí upozornili, že Samsung upravil pôvodnú tlačovú správu (TU). Po aktualizácii textu tabuľka s parametrami uvádza, že displeje Galaxy S22 a S22+ pracujú v rozmedzí obnovovacích frekvencií od 48 po 120 Hz.

galaxy s22
Zdroj: news.samsung.com

Na nezrovnalosť poukázal ako prvý riaditeľ konzultačnej firmy Display Supply Chain Consultants Ross Young. Podľa neho sú smartfóny vybavené LTPS displejmi, nie LTPO.

Čo sa týka zobrazovacích schopností, Galaxy S22 v porovnaní s vlaňajším Galaxy S21 veľa zmien smerom k lepšiemu neprináša. Displej Galaxy S22+ je však lepší ako v Galaxy S21+, dokáže dosiahnuť svietivosť až 1750 nitov. Minuloročná generácia sa dostala maximálne na 1300 nitov.

Pre istotu dodáme, že verzia S22 Ultra zobrazuje obsah na displeji typu LTPO 2.0, ktorý je schopný meniť frekvenciu obnovovania obrazu od 1 do 120 Hz.

Prečo Samsung údaje v tabuľke s parametrami prislúchajúcim modelom Galaxy S22 a S22+ nenápadne zmenil? Zatiaľ sa k tomu nevyjadril. V každom prípade, pred kúpou novej elektroniky by ste mali vedieť, akú špecifikáciu a vlastnosti ponúka.