OPPO Reno5 5G

OPPO so svojimi 5G smartfónmi oficiálne prichádza aj na Slovensko: Poznáme ceny zástupcov radu Reno5

Oppo prináša slovenským zákazníkom čerstvé novinky za výhodnú cenu.

Prvými smartfónmi značky OPPO, ktoré budú na slovenskom trhu dostupné prostredníctvom hlavných operátorov aj maloobchodných predajcov, budú modely Reno5 5G a Reno5 Z. Tieto bohato vybavené smartfóny za dostupnú cenu a s podporou najnovších sietí 5G doplnia true wireless slúchadlá Enco Air a slúchadlá Enco Buds.

Na český, slovenský a maďarský trh dnes vstúpila značka OPPO. Táto expanzia nasleduje po období trvalého rastu na niekoľkých ďalších európskych trhoch, rovnako ako aj rastúcej popularite inteligentných telefónov OPPO a doplnkov na celom kontinente. V roku 2021 sa spoločnosť stala štvrtým najväčším výrobcom inteligentných telefónov vo svete. Jej celosvetové dodávky inteligentných telefónov sa počas posledných 12 mesiacov zvýšili o 60 % na 37,6 milióna, a to aj cez problémy spôsobené pandémiou koronavírusu.

OPPO Reno5 5G
OPPO Reno5 5G

Naša technológia slúži k tomu, aby mohli používatelia vyjadriť svoju kreatívnu identitu a spojiť sa s ľuďmi a okamihmi, ktoré sú pre nich v živote najdôležitejšie. Rozšírenie našich aktivít na slovenský trh je dôležitou súčasťou našej dlhodobej stratégie pre európsky trh a umožní naším inováciám priniesť pútavé a intuitívne zážitky viacerým ľuďom,“ povedal ku vstupu značky na náš trh Johnny Zhang, regionálny prezident spoločnosti OPPO.

Smartfón Reno5 5G je modelom vyššej strednej triedy, ktorým chce značka OPPO osloviť aktívnych používateľov, ktorí od svojho telefónu očakávajú atraktívny dizajn, vysoký výkon, perfektný fotoaparát a ďalšie moderné technológie. Jeho tenké telo je na zadnej strane obalené matným povrchom, ktorý je odolný nielen proti poškrabaniu, ale aj nežiadúcim odtlačkom. Zaoblený displej smartfónu s uhlopriečkou 6,4 palca využíva OLED technológiu a 90 Hz obnovovaciu frekvenciu pre plynulé zobrazenie obsahu vo všetkých podmienkach.

OPPO Reno5 5G: Skvelé fotky za každých okolností

O vytváranie snímok smartfónom OPPO Reno5 5G sa starajú štyri fotoaparáty na čele s hlavným snímačom s rozlíšením 64 Mpx a clonou f/1.7. Kvalitné selfie zaistí predný fotoaparát s rozlíšením 32 Mpx. Zatiaľ čo na úpravy selfie fotiek možno využiť unikátnu technológiu na rozpoznanie tváre a vylepšenie portrétových snímok, pre hlavný fotoaparát sú k dispozícii funkcie podporované umelou inteligenciou na zosvetlenie záberov pri nízkom osvetlení či zvýšení dynamického rozsahu snímok.

OPPO Reno5 5G

Videozábery dokáže OPPO Reno5 5G vytvoriť v rozlíšení až 4K pri 30 FPS a spomalené zábery môžu mať až 240 snímok za sekundu pri HD (720p) rozlíšení. Záber hlavnej kamery možno vďaka funkcii DualView kombinovať s obrazom zo selfie kamery na prednej strane smartfónu a to hneď v niekoľkých režimoch. Aj na videozábery možno aplikovať efekty na vylepšenie obrazu a k dispozícii sú aj pokročilé funkcie dynamického HDR a technológie AI Highlight Video, ktorá využíva inteligentnú detekciu svetla pre lepšie výsledné videá.

OPPO Reno5 5G: Podpora 5G a rýchleho nabíjania

Srdcom smartfónu OPPO Reno5 5G je čipová sada Qualcomm Snapdragon 765G, ktorá okrem vysokého výkonu pre všetky aplikácie aj hry zaisťuje taktiež podporu 5G sietí. Hlavnou výhodou 5G je predovšetkým zvýšenie rýchlosti sťahovania dát prostredníctvom mobilnej siete za minimálnej latencie. Čo najrýchlejšia odozva je nutná nielen pre hranie online hier, ale taktiež pre plynulé videohovory.

OPPO Reno5 5G
OPPO Reno5 5G

Unikátna technológia SuperVOOC 2.0 umožňuje dobíjať batériu smartfónu OPPO Reno5 5G s výkonom až 65 wattov. V praxi to znamená, že sa telefón už za 5 minút dobije na ďalšie 2 hodiny telefonovania, za 30 minút je jeho batéria dobitá z 95 % a k plnému nabitiu stačí len 37 minút. Bezpečnosť technológie SuperVOOC 2.0 je certifikovaná spoločnosťou TÜV Rheinland a inteligentný systém riadi dobíjanie smartfónu aj podľa návykov konkrétnych používateľov. Napríklad pri dobíjaní cez noc sa SuperVOOC 2.0 postará o plné nabitie skôr, než majiteľ telefónu ráno vstane bez toho, aby sa jeho batéria prebíjala alebo prehrievala.

TIP REDAKCIE
MediaTek, ARM a Tencent chystajú niečo veľké: Ray-tracing v smartfónoch je blízko!

Bezpečnosť dát uložených v telefóne zaistí spoľahlivá čítačka odtlačkov prstov uložená priamo v displeji.

OPPO Reno5 5G: Dostupnosť a cena

Smartfón OPPO Reno5 5G bude na slovenskom trhu k dispozícii od 1. júla a to u operátorov O2, Orange a Telekom. V priebehu júla potom taktiež u maloobchodných predajcov, napr. Alza.sk, Mall.sk, Nay.sk, Planeo Elektro a Datart.sk. OPPO Reno 5 5G bude dostupné vo farbách Starry Black a Astral Blue za cenu 449 eur. Navyše ako darček potom OPPO ku každému zakúpenému Reno5 5G daruje slúchadlá OPPO Enco Air v hodnote 79 eur. Táto akcia bude prebiehať u všetkých oficiálnych predajcov značky počas prvých 14 dní predaja alebo do vypredania zásob.

OPPO Reno5 5G
OPPO Reno5 5G

OPPO Reno5 Z: 5G pre každého

Smartfón strednej triedy OPPO Reno5 Z je určený pre používateľov, ktorí hľadajú dobre vybavený telefón za veľmi dostupnú cenu. Práve týmto zákazníkom poskytne OPPO Reno5 Z dostatočný výkon osemjadrového procesoru s podporou sietí 5G, štyri fotoaparáty so 48 Mpx rozlíšením hlavného snímača a inteligentnou technológiou vylepšenia snímok aj videí, rovnako ako technológiu rýchleho dobíjania VOOC 4.0.

Fotoaparát smartfónu OPPO Reno5 Z poskytuje vyspelé funkcie pre dynamický bokeh efekt, vylepšenie záberov s pomocou technológie umelej inteligencie, zvýšenie dynamického rozsahu snímok (Live HDR) aj zvýšenie jasu snímok a videí vytvorených za nízkeho osvetlenia (Night Plus a Ultra Night Video). Opäť nechýba ani možnosť kombinovania záberov z hlavnej a selfie kamery.

OPPO Reno5 Z

Vďaka technológii VOOC 4.0 a dobíjaciemu výkonu 30 wattov stačí päťminútové dobíjanie na trojhodinové sledovanie videa. Na polovicu kapacity sa batéria smartfónu OPPO Reno5 Z dobije už za 20 minút a na plné nabitie stačí počkať len 48 minút. Batéria telefónu zvládne bezmála 17 hodín prehrávania videa, 8 hodín hrania online hier alebo cez 35 hodín prehrávania hudby z úložiska smartfónu.

Čítačka odtlačkov prstov je aj u tohto modelu zabudovaná priamo v displeji.

OPPO Reno5 Z: Dostupnosť a cena

Smartfón OPPO Reno5 Z bude takisto na slovenskom trhu k dispozícii od 1. júla a to u operátorov O2, Orange a Telekom. V priebehu júla potom taktiež u maloobchodných predajcov, napr. Alza.sk, Mall.sk, Nay.sk, Planeo Elektro a Datart.sk. OPPO Reno5 Z bude v predaji vo farbách Fluid Black a Cosmo Blue za cenu 359 eur.

„Máme v pláne stať sa vedúcou značkou inteligentných telefónov v Európe. Ešte dôležitejšie však je, že chceme hrať pozitívnu rolu v krajinách, kde pôsobíme a využívať naše technológie v prospech miestnych používateľov a komunít,“ dodal Johnny Zhang.

Enco Air: True Wireless slúchadlá pre nekonečné audio zážitky

Spoločne s dvoma novými smartfónmi prináša OPPO na slovenský trh taktiež true wireless slúchadlá Enco Air. Ich špecialitou je okrem technológie potlačenia šumu počas hovorov aj rýchle dobíjanie batérií slúchadiel. Už behom 10 minút sa slúchadlá nabijú na ďalších 8 hodín počúvania. Ku smartfónu sa slúchadlá Enco Air pripojujú prostredníctvom Bluetooth 5.2 a spoločne s dobíjacím puzdrom zvládnu až 24 hodín počúvania.

OPPO Enco Air

Slúchadlá Enco Air sú k dispozícii za 79 eur.

Enco Buds: Odolné True Wireless slúchadlá

Ďalšou novinkou na slovenskom trhu sú True Wireless slúchadlá OPPO Enco Buds, odolné voči vode a prachu podľa certifikácie IP54. Nevadí im teda ani dážď či pot pri športovaní. Behom 15 minút sa Enco Buds dobíja na 6 hodín počúvania a kapacita ich dobíjacej krabičky je dostatočná k prehrávaniu hudby po dobu 24 hodín. Slúchadlá sa ihneď po vybratí z krabičky automaticky zapnú a cez Bluetooth 5.2 sa prepoja so smartfónom. Nechýba potlačenie šumu pri hovoroch či dotykové ovládanie.

OPPO Enco Buds
OPPO Enco Buds

Slúchadlá Enco Buds sú k dispozícii za 49 eur.

Technické parametre noviniek OPPO

 OPPO Reno5 5GOPPO Reno5 Z
DizajnVo variante Astral Blue povrch odolný proti poškrabaniu a odtlačkom prstov Starry Black Astral BlueVo variante Cosmo Blue povrch odolný proti poškrabaniu a odtlačkom prstov Fluid Black
Cosmo Blue
Procesor a pamäťQualcomm Snapdragon 765G 5G RAM: 8 GB ROM: 128 GBMTK Dimensity 800U 5G RAM: 8 GB ROM: 128 GB
Operačný systémAndroid 11 + ColorOS 11Android 11 + ColorOS 11
DisplejAMOLED, 6,44“, 1 080 × 2 400 bodov, 410 ppi, 90 Hz, HDRAMOLED, 6,43“, 1 080 × 2 400 bodov, 409 ppi, 60 Hz
Predný fotoaparát32Mpx selfie kamera, f/2.4 Smart AI recognition AI Color Portrait Dual-view Video Portrait Beautification Video AI Highlight Video Image-clear Engine16Mpx selfie kamera, f/2.4 Smart AI recognition AI Color Portrait Dual-view Video Portrait Beautification Video AI Highlight Video Image-clear Engine
Zadný fotoaparát64Mpx + 8Mpx + 2Mpx + 2Mpx f/1.7, f/2.2, f/2.4, f/2.4 Ultra Night Mode Ultra Dark Mode AI Scene Enhancement Night Flare Portrait Video Bokeh Video Beautification Ultra Steady Video48Mpx + 8Mpx + 2Mpx + 2Mpx f/1.7, f/2.2, f/2.4, f/2.4 Ultra Night Video HDR Video Focus Lock Dual-View Video Dymanic Bokeh AI Scene Enhancement Night Plus
Mobilné sieteGSM, CDMA, HSPA, LTE, 5G / dual SIMGSM, CDMA, HSPA, LTE, 5G / dual SIM
Rozmery a hmotnosť73,4 × 159,1 × 7,9 mm, 180 g160,1 × 73,4 × 7,8 mm, 173 g
Batéria4 300 mAh, SuperVOOC 2.0 (65 W)4 310 mAh (typical value), VOOC 4.0 (30 W)
Konektivita802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.1, USB-C (2.0)802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.1, USB-C (2.0)
GPSA-GPS, BeiDou, GLONASS, Galileo, QZSSA-GPS, BeiDou, GLONASS, Galileo, QZSS
Odolnosť proti vode a prachuIP52IPX2
Ďalšia výbavaNFC, senzor odtlačkov prstov v displeji, Dolby AtmosNFC, senzor odtlačkov prstov v displeji
Cena449 eur359 eur
Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať