Microsoft Defender je dostupný aj pre Android, zatiaľ obmedzene

U nás si ho nestiahnete.

Spoločnosť Microsoft uviedla tento týždeň do obchodov Windows Store a Google Play novú aplikáciu s názvom Defender Preview. Ide o nástroj, ktorého úlohou je chrániť používateľov a ich zariadenia pred kybernetickými hrozbami.

Microsoft Defender Preview je pre platformu Android momentálne dostupný iba na trhu v Spojených štátoch, napriek tomu stojí za pozornosť. Dá sa bezpečne predpokladať, že sa skôr či neskôr dostane aj do ostatných častí sveta.

V tomto bode je dôležité upozorniť na jednu vec. V obchode Google Play môžete už teraz nájsť aplikáciu Microsoft Defender, ide však o Endpoint riešenie určené pre firmy a podnikových zákazníkov. Microsoft Defender Preview sa zameriava na bežných spotrebiteľov.

Aj keď je prínos antivírusových aplikácií v zariadeniach s operačným systémom Android otázny, Defender od Microsoftu vie používateľa upozorniť, že si nainštaloval potenciálne škodlivú aplikáciu. Obsah v zariadeniach pravidelne skenuje. Netýka sa to iba aplikácií, ale aj internetových odkazov, ktoré môžu byť taktiež nositeľmi škodlivého kódu.

TIP REDAKCIE
Ukrajinci zasiahli do citlivého: DDoS útokom Rusov odstavili od vodky
defender
Foto: Microsoft

Ako lepšia výhoda sa javí možnosť spravovať z jedného miesta zabezpečenie vo všetkých zariadeniach, ktoré sú pripojené k rovnakému kontu Microsoft. To sa môže hodiť najmä vtedy, ak niekto svoj počítač zdieľa s niekým iným, napríklad spolužiakom či členom rodiny.

Microsoft Defender Preview pre Windows nevyzerá ako náhrada za štandardné zabezpečenie integrované v tomto operačnom systéme. Skôr ide o akúsi nadstavbu či doplnok zabalený nového používateľského rozhrania.

Microsoft Defender Preview asi nebude antivírusovou revolúciou. Obchod Play je podobnými bezpečnostnými aplikáciami pretkaný. Stiahnuť sa dajú mobilné riešenia značiek Bitdefender, Norton, Avast, ESET, Kaspersky, Trend Micro a mnohé ďalšie.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať