Microsoft s historickým úspechom: Odrazil DDoS útok o sile takmer 3,5 Tb/s!

Cieľom útoku mal byť jeden zo zákazníkov Ázii, pričom smerovaný bol z približne 10 tisíc rôznych zdrojov a trval okolo 15 minút.

Microsoft sa na oficiálnom blogu pochválil svojimi najaktuálnejšími úspechmi v súvislosti s ochranou proti DDoS (Denial of Service) útokom. Tých malo byť v druhej polovici minulého roku viac než dosť, presnejšie 359 713. Toto číslo reprezentuje až 43 % rast oproti prvému polroku 2021.

Softvérový gigant počas druhej polovice minulého roku odrazil v priemere 1 955 útokov denne. Najviac útokov v jeden deň sa odohralo 10. augusta, a to 4 296. Prekvapivo, frekvencia útokov sa v priebehu jesenných mesiacov držala na uzde. Mierny rast prišiel až na úplnom konci roka, no krátko na to sa situácia opäť ukľudnila.

Najsilnejší útok v histórii

Útokov bolo v sledovanom období skutočne mnoho, pričom niektoré boli agresívnejšie ako iné. Medzi tie väčšie útoky možno zaradiť DDoS z októbra o sile 2,4 Tb/s, ktorý sa našťastie podarilo odraziť.

Rekordmanom sa však stal útok z novembra, ktorý prišiel so silou 3,47 Tb/s a frekvenciou paketov 340 miliónov pps (packets per second). Cieľom útoku mal byť jeden zo zákazníkov Ázii, pričom smerovaný bol z približne 10 tisíc rôznych zdrojov a trval okolo 15 minút.

TIP REDAKCIE
Xiaomi 12 Ultra: Tak šialene gigantický fotomodul na telefón snáď ešte nebol!

Ďalšie dva väčšie útoky o sile 2,5 Tb/s a 3,25 Tb/s, prišli počas decembra.

Útoky smerom na Indiu rastú

Čo sa týka cieľových destinácií, najviac útokov smerovalo na Spojené štáty americké, konkrétne až 54 %. Prekvapivo sa na druhej priečke umiestnila India, ktorá mala začiatkom 2021 podiel len 2 %, teraz je to až 23 %. Za Indiou nasledujú východné regióny Ázie (8 %) a Európa (6 %).