instagram

Instagram prekopáva systém “lajkovania” príbehov, po novom vie byť menej rušivý

“Ide o to, aby si ľudia mohli navzájom vyjadriť väčšiu podporu, ale aj o to, aby sa DM trochu prečistili,” tvrdí Adam Mosseri, šéf Instagramu.

Meta prichádza s vynikajúcou novinkou, ktorá poteší nejedného užívateľa Instagramu. V prostredí služby uvádza novú možnosť reakcie na príbehy, ktorá sa nezobrazuje v schránke priamych správ. Celý systém tak je oveľa menej rušivý, píše The Verge.

Doposiaľ, ak ste reagovali na určitý príbeh, danému užívateľovi sa vaša reakcia zobrazila v priamych správach. Logicky, ak sa pre rovnaký krok rozhodli aj ďalší, schránka autora bola doslova zahltená plamienkami, konfetami či srdiečkami. S novou funkciou, ktorú Instagram nazýva Private Story Likes, sa celá táto skutočnosť mení, respektíve môže zmeniť.

Reakcie sú po novom menej otravné

Čerstvo implementovaná možnosť funguje na veľmi jednoduchej báze. V rozhraní, ktoré je dostupné pri prezeraní príbehov, si v spodnej časti, konkrétne medzi riadkom pre odoslanie textovej správy a ikonou malého papierového lietadielka, môžete všimnúť ikonku srdiečka.

TIP REDAKCIE
Na Slovensko prichádza nový hráč: Značka TECNO zamieša kartami v strednej triede

Ak na ňu ťuknete, danému užívateľovi dáte najavo, že sa vám jeho príspevok páči. Rozdiel je v tom, že v takomto prípade sa mu neodošle do osobných správ. Autori si budú môcť tento typ reakcie skontrolovať v podrobnom prehľade daného príbehu.

Účel pridania tejto možnosti je veľmi prostý a čiastočne sme ho spomenuli už v úvode. “Ide o to, aby si ľudia mohli navzájom vyjadriť väčšiu podporu, ale aj o to, aby sa DM trochu prečistili,” tvrdí Adam Mosseri, šéf Instagramu.