hbo max

POTVRDENÉ: HBO Max príde už 8. marca, HBO Go, naopak, končí

Netflix, Amazon Prime Video, Disney+, HBO Max…bude z čoho vybrať.

Spoločnosť WarnerMedia oficiálne potvrdzuje, že svoju streamovaciu službu HBO Max spustí v ďalších 15 európskych krajinách. Ostrý štart je naplánovaný na 8. marca, medzi menovanými regiónmi nechýba ani Slovensko či susedná Česká republika.

Služba HBO Max bude v rámci postupného celosvetového rozširovania dostupná v 61 regiónoch sveta. Aktuálne potvrdené rozšírenie nasleduje po úspešnom štarte služby v severských krajinách a Španielsku, ktoré prebehlo ešte v októbri 2021.

HBO Go skončí

HBO Max je akousi nadstavbou súčasnej služby HBO Go. Tú v niektorých z uvedených krajín nahradí, týkať sa to bude aj Slovenska. Ponúkne viac obsahu, nové funkcie a celkovo kvalitnejší zážitok zo sledovania filmov a seriálov.

Na jednom mieste divák nájde audiovizuálne diela z produkcie značiek Warner Bros., HBO, DC, Cartoon Network alebo Max Originals. Vybrané filmy sa v knižnici služby objavia iba 45 dní po tom, ako si odbijú premiéru na veľkom plátne – kinách.

hbo max
Zdroj. hbomax.com

HBO Max sa nezľakne žiadnej platformy, fungovať bude v počítačoch, inteligentných televízoroch, smartfónoch, tabletoch, výnimkou nie sú ani konzoly alebo online stream cez webový prehliadač.

Zákazník si bude môcť v službe nastaviť až 5 diváckych profilov. Okrem toho si môže v rámci jedného predplatného zaregistrovať neobmedzený počet zariadení a spúšťať simultánne tri streamy (na 3 rôznych obrazovkách).

Poruke bude priestorový zvuk (5.1, Dolby Atmos), vysoká kvalita zobrazenia v 4K rozlíšení (vybrané tituly) či možnosť offline sledovania (stiahnutie obsahu do zariadenia).

TIP REDAKCIE
Netflix zamestnancom: Ak s nami nesúhlasíte, tam sú dvere. Musk firme tlieska

HBO Max na Slovensku

Otázkou číslo jedna je, koľko bude HBO Max na Slovensku stáť. Web služby prezrádza, že to bude 6,99 eur mesačne. Ale pozor. Nový alebo existujúci predplatiteľ (HBO Go) môže službu získať s 33-percentnou zľavou, čím ho vyjde na pomerne atraktívnych 4,66 eur mesačne.

Tretinová zľava platí navždy, pokiaľ si zákazník predplatné ponechá a časom ho nezruší. Jej dostupnosť je ale časovo obmedzená. Získať sa bude dať iba u vybraných partnerov, a to do do 31. marca 2022.

Disney+

Do našich končín smeruje ešte jedna veľká streamovacia služba – Disney+. Fungovať začne v priebehu leta. Ide o produkt spoločnosti The Walt Disney Company, momentálne sa blíži k hranici 120 miliónov predplatiteľov.

V tomto prípade si diváci vychutnajú filmy a seriály z produkcie značiek Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic a ďalších. Rovnako nebude chýbať 4K rozlíšenie, priestorový zvuk a lepšia podpora zariadení.

Zatiaľ nevieme, koľko bude u nás Disney+ stáť. Napríklad v Holandsku zákazníci platia 8,99 eur mesačne. Je teoreticky možné, že v našich končinách dostaneme výhodnejšiu ponuku predplatného.

Slovenský divák sa na nedostatok filmov a seriálov nebude môcť sťažovať, pokiaľ bude ochotný obetovať niekoľko eur mesačne. Služby HBO Max a Disney+ doplnia existujúcu ponuku platforiem Netflix a Amazon Prime Video. Stačí si len vybrať.