Disney+ prichádza na Slovensko, služba odštartuje v lete

Cena predplatného oznámená nebola.

Streamovacia služba Disney+ sa v priebehu tohto roka dostane na nové trhy. Týka sa to až 42 krajín, medzi ktorými nechýba ani Slovensko a Česká republika. Ako informuje Hollywood Reporter, služba expanduje aj do krajín na Blízkom východe a v Afrike.

Platformu Disney+ prevádzkuje americká spoločnosť The Walt Disney Company. Svoju púť na ceste k zákazníkom odštartovala 19. novembra 2019 na trhoch v USA, Kanade a Holandsku.

Od konca minulého roka je služba prítomná aj v Južnej Kórei, Taiwane či Hong Kongu. Celkovo je v súčasnosti aktívna v 64 krajinách sveta. Počet jej predplatiteľov sa blíži k hranici 120 miliónov.

Momentálne nevieme, koľko bude u nás predplatné Disney+ stáť. V Holandsku zákazníci platia 8,99 eur mesačne, resp. 89,90 eur ročne. Cena predplatného stúpla na tamojšom trhu vo februári 2021, predtým stálo 6,99 eur.

Disney+
Foto: The Walt Disney Company

Bude stáť obsah knižnice služby Disney+ za to? Pravdepodobne áno. Stačí spomenúť filmy a seriály z produkcie značiek Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic a ďalších. O zákaznícku priazeň bude musieť bojovať s ďalšími veľkými hráčmi, ktorí u nás pôsobia.

TIP REDAKCIE
Vyhraj 2x fantastický projektor Samsung The Freestyle: Stačí pozerať livestream Futurestore!

Ide o Netflix, Amazon Prime Video alebo HBO Go. Posledný menovaný subjekt v tomto roku nahradí platforma HBO Max so 4K kvalitou obrazu, priestorovým zvukom a lepšou podporou zariadení.

Ak pôjde všetko podľa plánu, služba Disney+ začne na Slovensku fungovať počas leta.