apple

Apple sa dostal pred súd kvôli možnosti odosielania emoji rôznych odtieňov pleti. Žalobca neuspel

Hoci sa žalobca môže odvolať, sám sudca povedal, že šanca na úspech je v tomto prípade nepravdepodobná.

Apple sa spája s nejedným bizarným konfliktom. Ak si spomínate, práve on mal minulý rok obrovský problém so službou Prepear, konkrétne kvôli jej logu znázorňujúcom zelenú hrušku. Teraz sa karty obrátili. Cieľom žaloby sa stal Apple, a to z dôvodu, ktorý sa skutočne len tak nevidí.

Tvorca aplikácie iDiversicons, Cub Club, ešte v roku 2020 žaloval Apple z dôvodu porušenia autorských práv. Americký gigant ich mal špecificky porušiť tým, že v prostredí svojho softvéru umožnil odosielanie emoji rôznych odtieňov pleti. Cub Club však vo svojej inciatíve neuspel, nakoľko súd návrh tento týždeň oficiálne zamietol, píše 9to5Mac.

Snaha o spoluprácu nevyšla

Tvorca vyššie spomenutej aplikácie tvrdí, že sa v roku 2014 stretol s Apple, aby prediskutovali potenciálnu spoluprácu. Rokovania však nepriniesli žiadne ovocie a k dohode napokon nedošlo.

Približne v tom čase boli predstavené emoji s rôznymi odtieňmi pleti, konkrétne ako súčasť rámca Unicode. Apple ich v roku 2015 oficiálne spolu s vlastnými návrhmi previedol do iOS vo verzii 8.3.

TIP REDAKCIE
"Je to tragické": Bill Gates sa vyjadril ku konšpiráciám ohľadom očkovania proti COVID-19

Aplikácia iDiversicons bola vytvorená ešte v roku 2013, pričom tvorcovia ju označili za vôbec prvú aplikáciu s možnosťou emoji rôznych odtieňov pleti. Sudca zamietol žalobu so slovami, že spoločnosť nepreukázal žiadne dôkazy o konkrétnom porušení autorských práv. A hoci sa Cub Club môže odvolať, sudca veľmi jasne naznačil, že šanca na úspech je v tomto prípade nepravdepodobná.