activision

Tvorcov cheatov čaká súd: Activision zažaloval firmu Engine Owning

Vývojári z EngineOwning vyrábajú cheaty pre rôzne hry pre viacerých hráčov.

Vydavatelia videohier a herné štúdia sa dlhodobo snažia vo svojich tituloch eliminovať vplyv podvodníkov, takzvaných cheaterov, ktorí kazia zážitok z hry poctivým hráčom. Medzi takého firmy patrí aj známy Activision.

Problémy s cheatermi badať azda v každej populárnej FPS hre pre viacerých hráčov, od ikonického Counter Strike-u až po nemenej slávne tituly Call of Duty, ktoré vydáva práve spoločnosť Activision.

Dcérska spoločnosť Activision Publishing najnovšie zažalovala firmu Engine Owning, ktorá vyrába cheaty pre množstvo FPS hier vrátane titulov Call of Duty, informuje The Verge. Hráči môžu pomocou nich získať neoprávnené výhody, vďaka ktorým si zabezpečia náskok pred bežnými hráčmi.

Programy a softvérové doplnky tretích strán dokážu v hrách zapnúť automatické mierenie zbraňami, odhaľovať polohu protivníkov alebo zobrazovať údaje, ku ktorým normálni hráči nemajú prístup.

Chcete poriadny cheat? Stačí si vybrať a zaplatiť.

Activision považuje správanie Engine Owning za nezákonné, keďže s vidinou zisku predáva a distribuuje škodlivý softvér umožňujúci podvádzať v hrách. Konanie firmy podľa vydavateľa poškodzuje hry Activision, ich podnikanie a taktiež komunitu hráčov Call of Duty.

TIP REDAKCIE
V roku 2023 Zem môže zasiahnuť asteroid: Toto o ňom zatiaľ vieme!

Spoločnosť Activision tvrdí, že obžalovaní si boli plne vedomí toho, že poškodzujú jej práva. Zo strany vydavateľa nejde o prvú strelu namierenú voči cheaterom. Trpezlivosť mu došla pri free-to-play hre Call of Duty: Warzone, ktorá sa podvodníkmi doslova hemžila (možno ešte hemží).

V decembri spustila detekčný systém Ricochet, ktorého úlohou je efektívnejšie odhaľovať hráčov, ktorí pomocou dodatočného softvéru manipulujú s hernými prostriedkami a funkciami. Už krátko po uvedení systému do prevádzky Activision zablokoval cez 48 000 účtov, ktorých držitelia v hrách COD podvádzali, pripomína The Verge.

V žalobe Activision uvádza, že za posledný rok zablokoval dovedna státisíce takýchto účtov. Ako žaloba dopadne, ukáže až čas. Ľudia z EngineOwning sa k situácii zatiaľ nevyjadrili.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať