POZOR: Google Fotky zmenili spôsob zálohovania. Skontrolujte si nastavenia!

Denný limit spotreby dát platí pre fotografie aj videá.

V populárnej aplikácii Google Fotky v tichosti prebehli zmeny v nastaveniach zálohovania. Používateľ si pôvodne mohol vybrať, či sa budú fotografie a videá nahrávať do cloudu automaticky cez WiFi alebo mobilné dáta.

Praktická však bola najmä voľba, ktorá používateľom dovoľovala zálohovať cez mobilné pripojenie iba fotografie. Dátovo náročnejšie videá mohli nechať ležať bokom do času, kým sa smartfón nepripojil k WiFi sieti. Po novom to už ale neplatí, ako si všimol web 9to5google.

V nastaveniach aplikácie Google Fotky teraz figuruje iba jediná možnosť, a to takzvaný denný limit na zálohovanie. Nahrávanie snímok a videí sa už nedá rozdeliť zvlášť podľa typu pripojenia.

V rámci denného limitu môže aplikácia na zálohovanie obsahu spotrebovať 5, 10, 30 alebo neobmedzený objem MB z mobilného dátového balíčka. Ak to bude možné, aplikácia na zálohovanie použije WiFi. Kto chce ušetriť každý jeden MB, môže si nastaviť nulový denný limit na zálohovane.

TIP REDAKCIE
Smartfóny Redmi Note 11 prídu do Európy, už koncom tohto mesiaca
google fotky

Nastavenie platí pre videá aj fotografie. Už sa teda nedá vybrať, aby sa videá zálohovali výhradne cez WiFi a fotografie cez mobilné dáta. Denný limit nie je v aplikácii Google Fotky žiadnou novinkou.

Existuje od roku 2019, Google ho vtedy sprístupnil v Indii, Indonézii, Thajsku a ďalších krajinách. Rozhodol sa ale, že nastavenie pretaví aj do aplikácií určených pre amerických a európskych spotrebiteľov.

V každom prípade, ak na uchovávanie svojich obrazových spomienok aplikáciu Google Fotky používate, ťuknutím na profilový obrázok prejdite do jej nastavení a v časti Zálohovanie a synchronizácia si vyberte spotrebu dát, ktorá vám bude vyhovovať.

Total
21
Zdieľaní
Total
21
Zdieľať