Samsung mal posunúť predstavenie Exynos 2200. Dôvody sú nejasné

Otázkou je, ako táto situácia ovplyvní predstavenie vlajkových lodí z radu Galaxy S22. Ten sa nám má ukázať 8. februára počas Galaxy Unpacked.

Samsung mal dnes ukázať svetu svoj doposiaľ najpokročilejší čipset pre nadchádzajúce vlajkové lode, Exynos 2200. Tento procesor sa má vyznačovať viacerými dôležitými vylepšeniami vrátane nového GPU od spoločnosti AMD. To síce stále platí, no zdá sa, že sa s konečným produktom spoznáme o čosi neskôr, než sa pôvodne predpokladalo.

Apple predstavil A15 Bionic, Qualcomm predstavil Snapdragon 8 Gen 1 a MediaTek predstavil Dimensity 9000. Samsung je tak poslednou spoločnosťou, ktorá ešte stále nepredstavila svoj vlajkový čipset na najbližšie mesiace.

Ako prvý na možné (a očividne reálne) oneskorenie predstavenia Exynos 2200 upozornil informátor Ice universe prostredníctvom Twitteru. Len včera pritom na sociálnej sieti hovoril o tom, že GPU zabudovaný v procesore ponúkne vyššiu taktovaciu frekvenciu ako aktuálny vlajkový čip od Apple, respektíve vyššie spomenutý A15. O téme informuje portál Wccftech.

TIP REDAKCIE
Garmin predstavil hodinky Fenix 7, model Epix 2 osloví OLED displejom

Informátor presné dôvody pre odklad predstavenia neuvádza. Je však možné, že Samsung to jednoducho neodhadol a potrebuje ešte krátku chvíľu na to, aby svoj procesor doladil do požadovaného výsledku.

Ako to ovplyvní rad Galaxy S22?

Otázkou je, ako táto situácia ovplyvní predstavenie vlajkových lodí z radu Galaxy S22. Ten sa nám má ukázať 8. februára počas Galaxy Unpacked. Ak Samsung dovtedy nevyrieši problémy s Exynos 2200 (nech už je to čokoľvek), je možné, že sa zariadenia taktiež oneskoria. Je tu však ešte druhá alternatíva, a to tá, že výrobca bude spočiatku predávať len varianty so Snapdragon 8 Gen 1.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať