forza street

Forza Street je fiaskom, mobilná hra po 2 rokoch končí

Zvučné meno a pekná grafika na úspech nestačí.

Niekedy pred necelými 2 rokmi sa Microsoft rozhodol, že do mobilných zariadení s iOS a Android prinesie „novú“ pretekársku hru. Úvodzovky sú na mieste. Softvérový gigant totižto vzal už existujúcu a nie veľmi úspešnú hru Miami Street a premenoval ju na Forza Street.

Forza Street však vo svete mobilných hier veľa vody (ak vôbec nejakú) nenamútia. Microsoft oznámil, že s hrou končí, definitívne vypnutie ju čaká na jar 2022. V súčasnosti sa už nedajú v hre nakupovať položky, resp. herná mena, za ktorú sa dali rôzne prvky získavať.

Tí, ktorí nejakú tú hernú menu ešte vlastnia, ju môžu poľahky minúť. Microsoft pre ukončením hry znížil ceny doplnkových položiek, ktoré Forza Street obsahuje. Ak si niekto menu v hre zakúpil v posledných 30 dňoch, môže vydavateľa požiadať o vrátenie peňazí.

Nie je veľkým prekvapením, že titul fanúšikov Forzy a pretekárskych hier vo všeobecnosti nezaujal. Hra sa nedá ani omylom porovnávať s titulmi Real Racing 3 či Grid Autosport.

TIP REDAKCIE
Šliapne zvedavým firmám na prsty: Firefox Focus je ešte súkromnejší, nová funkcia desí Google aj Facebook
Forza Street

Jej prevedenie je príliš jednoduché a ovládanie doslova primitívne. Stačí len pridávať/uberať plyn a raz za čas ťuknúť na tlačidlo Turbo, ktoré podporí akceleráciu. V hre je skôr zábavnejšie zbierať nové autá než pretekanie samotné.

Čo mal Microsoft vlastne za lubom? Ťažko povedať. Zdá sa, že iba vzal neúspešnú a príležitostnú hru pre počítače, pripravil jej verziu pre mobily a premenoval ju tak, aby vyťažil (zarobil) na zvučnom mene Forza, zhrnul počínanie Microsoftu Matthew Sholtz.

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať