blackberry

BlackBerry ešte nekončí: Tento rok prinesie na trh 5G smartfón s fyzickou klávesnicou!

Ide o pomerne prekvapujúcu novinku, nakoľko len niekoľko dní dozadu generálny riaditeľ BlackBerry Limited, John Chen, oznámil koniec systému BlackBerry OS a starších BlackBerry smartfónov ako takých.

Ešte v roku 2020 spoločnosť OnwardMobility podpísala dohodu s firmami BlackBerry a FIH Mobile Limited, dcérskou firmou Foxconn, ohľadom výroby nového smartfónu značky BlackBerry s 5G konektivitou. Stať sa tak malo počas 2021, no finálneho produktu sme sa doposiaľ nedočkali.

Môže sa to však zmeniť tento rok, píše FoneArena. OnwardMobility prehlasuje, že sľubované zariadenie bude predstavené už čoskoro. “Hoci sme sa stretli s rôznymi oneskoreniami, ktoré nám zabránili v uvedení produktu na trh v roku 2021, od tohto mesiaca budeme poskytovať pravidelnejšie aktualizácie, ktoré objasnia a poskytnú odpoveď na mnohé vaše otázky týkajúce sa ultrabezpečného 5G smartfónu (stále s klávesnicou!) smerujúceho na trh,” píše spoločnosť v prehlásení na svojom webe.

Všetci v spoločnosti OnwardMobility sme nesmierne vďační komunite verných užívateľov za túto príležitosť. Pre médiá: sme pripravení dodať nové informácie a komunikovať s vami, na čo sa veľmi tešíme.” Spoločnosť zakončuje svoju správu ospravedlnením za slabú informovanosť a vďakou za trpezlivosť.

TIP REDAKCIE
OnePlus 10 Pro sa bude mimo Číny predávať s odlišnou výbavou. Čo si pod tým máme predstaviť?

Ide o pomerne prekvapujúcu novinku, nakoľko len niekoľko dní dozadu generálny riaditeľ BlackBerry Limited, John Chen, oznámil koniec systému BlackBerry OS a starších BlackBerry smartfónov ako takých. Stalo sa tak 4. januára tohto roku. Tejto téme sme sa podrobnejšie venovali v samostatnom článku.

Poslanie vyššie uvedeného prehlásenia je celkom priamočiare. BlackBerry to zatiaľ nevzdáva a pokúsi sa o vykúpenie prostredníctvom nového zariadenia, ktoré bude nielen “ultrabezpečné”, ale taktiež ponúkne tradičnú a obľúbenú fyzickú klávesnicu. Žiaľ, viac informácií aktuálne nemáme k dispozícii.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať