galaxy s22 ultra

Samsung Galaxy S22 vraj príde o deň neskôr, podujatie sa má konať 9. februára

Hoci si je informátor oneskorením o jeden deň “100 % istý”, stále nejde o oficiálne potvrdený údaj. Podľa neho sa bude podujatie konať 9. februára, a to o 16:00 nášho času.

Samsung je tento rok s predstavovaním svojich produktov nevyspytateľný. Počas tohto mesiaca namiesto Galaxy S22 predstavil cenovo dostupnejší Galaxy S21 FE, pričom novú generáciu vlajkových lodí mal preložiť na 8. február. Teraz sa prostredníctvom úniku od informátora Ice universe, na ktorý upozornil server PhoneArena, dozvedáme, že nakoniec to môže byť ešte o deň neskôr.

Ako sme už uviedli v našej recenzii, Galaxy S21 FE je skvelý smartfón, ktorý však dorazil až príliš neskoro. Dá sa povedať, že na uchytenie sa na trhu má len okolo mesiaca, nakoľko sa blíži debut radu Galaxy S22, ktorý mu zrejme ukradne takmer všetku slávu. Ako tomu už býva zvykom, dočkáme sa troch modelov, a to Galaxy S22, Galaxy S22+ a Galaxy S22 Ultra.

Hoci si je informátor oneskorením o jeden deň “100 % istý”, stále nejde o oficiálne potvrdený údaj. Podľa neho sa bude podujatie konať 9. februára, a to o 16:00 nášho času.

Ultra či Note?

Počas predstavenia budú na trhu uvedené tri smartfóny, ako sme už spomenuli vyššie. Najväčšej zmeny sa pritom dočkáme pri variante Ultra, ktorý má byť hybridom medzi tradičným Galaxy S a dnes už údajne odstavenom Galaxy Note. Zariadenie ponúkne hranaté telo, ktoré konečne ponúkne dostatok priestoru aj pre inteligentné pero S Pen.

TIP REDAKCIE
Ani vo dvojici, ani opitý: Najväčšia sieť zdieľaných kolobežiek prináša VEĽKÉ zmeny!

Galaxy S22 Ultra sa má vystatovať 6,8-palcovým AMOLED displejom s technológiou LTPO a obnvovoacou frekvenciou 120 Hz. Pod kapotou sa na náš trh zrejme dopracuje prevedenie s čipom Exynos 2200, ktorý Samsung nečakane zoficiálnil 18. februára. Americký trh (a možno niektoré ďalšie trhy), dostane variant so Snapdragon 8 Gen 1 od Qualcommu. Zadná strana ponúkne celkovo štyri objektívy na čele so 108 Mpx hlavným snímačom obrazu.

Nižšie verzie sa vraj po dizajnovej stránke veľmi nezmenia, o čom svedčia aj nedávno zverejnené rendery modelu Galaxy S22+. Taktiež sa však môžeme tešiť na vysoko výkonné čipsety, plynulé displeje a špičkové fotoaparáty, i keď s menším rozlíšením.

galaxy s22 ultra
Vizualizácia Galaxy S22 Ultra. Zdroj: letsgodigital.org

Na ceste sú aj nové tablety

To však nie je všetko. Samsung má počas blížiaceho sa podujatia predstaviť aj nový tablet Tab S8, ktorý bude priamym nástupcom modelu Tab 7. Aj v tomto prípade možno očakávať prémiové špecifikácie a konštrukciu.

Dočkať sa pritom môžeme hneď troch tabletov, a to Tab S8, Tab S8+ a Tab S8 Ultra. Dve nižšie verzie ponúknu o niečo menší displej a údajne sa máme pripraviť aj na väčší výrez pre dva selfie fotoaparáty. Intetriér opäť obsadí čipset Snapdragon 8 Gen 1.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať