Android hry pre Windows PC: Google zahájil beta testovanie

Mobile Legends, Summoners War, State of Survival a ďalšie.

Produktový riaditeľ hernej divízie spoločnosti Google Greg Hartrell už skôr potvrdil, že sa Android hry z obchodu Play dostanú aj do počítačov s operačným systémom Windows. Dostupné tak budú na viacerých zariadeniach, nielen v smartfónoch, tabletoch a chromebookoch.

Google v prácach na širšom sprístupnení Android hier pokročil, ako uvádza The Verge. Aplikácia Hry Google Play s integrovaným obchodom Play je od dnešného dňa dostupná na Windows počítačoch v Hongkongu, Južnej Kórei a na Taiwane.

Nejde o ostrý štart, práve naopak. Riešenie je dostupné v obmedzenom beta režime. Funkcionalitu teda tvorcovia zatiaľ iba testujú. Záujemcovia sa môžu do programu zaregistrovať, na základe čoho obdržia natívnu Google aplikáciu vyvinutú priamo pre Windows.

Herná aktivita je naprieč zariadeniami synchronizovaná. Google hovorí o plynulom prechode medzi smartfónmi, tabletmi, notebookmi s Chrome OS a počítačmi s OS Windows. Postup v hre sa vždy uloží do používateľského účtu.

android hry
Foto: Google/YouTube

Jednou z hlavných výhod podľa vývojárov je, že hráči môžu hrať svoje obľúbené mobilné tituly s myšou a klávesnicou na väčších obrazovkách. Streamovanie takýchto hier ale dostupné nebude, aspoň nie cez Hry Google Play.

TIP REDAKCIE
MMR: Slováci vyvinuli monitorovací systém, ktorý dokáže asistovať ozbrojeným aj záchranným zložkám!

Novinka nie je zaujímavá iba pre hráčov hier, ale tiež pre ich vývojárov. Tí nájdu potrebné informácie na novej stránke, ktorú Google pri tejto príležitosti spustil. Nachádza sa TU.

Rozumné požiadavky

Čo sa týka špecifikácie, hráči budú potrebovať počítač s operačným systémom Windows 10 alebo Windows 11. Ďalej to je SSD disk s 20 GB voľným miestom, procesor s 8 logickými jadrami, výkonnejšia grafická karta orientovaná na hry, aktívna hardvérová virtualizácia a administrátorský účet vo Windowse.

The Verge pripomína, že stále nie je známe, akú technológiu Google použil na to, aby Android hry v počítačoch optimálne fungovali.

Windows PC si poradia aj s mobilnými aplikáciami. O túto integráciu sa ale stará Microsoft. Vyvinul špeciálny podsystém Windows pre Android (tiež v beta verzii), ktorý sa bude dať jednoducho stiahnuť z Microsoft Store. Na riešení Microsoft spolupracuje s firmou Amazon a jeho obchodom Amazon App Store.