galaxy s22 ultra

Špecifikácie aj dizajn: Čo všetko vieme o Samsung Galaxy S22 Ultra?

Cena špičkového modelu by mala byť v porovnaní s predošlou generáciou o čosi vyššia, no presný rozdiel zatiaľ nepoznáme. Doraziť by mal v štyroch farebných prevedeniach, a to čiernej, bielej, zelenej a burgundy.

Samsung už čoskoro predstaví svoje prvé vlajkové lode pre rok 2022. Z nadchádzajúceho radu sa bude najviac vystatovať model Galaxy S22 Ultra, o ktorom sme sa v priebehu posledných týždňov či mesiacov dozvedeli azda všetky podstatné informácie. Poďme si ich teda v rýchlosti zhrnúť.

Galaxy S22 Ultra prejde výraznou dizajnovou zmenou. Samsung uplatní ostrejšie rohy, vďaka čomu bude zariadenie do značnej miery pripomínať dnes už zavrhnutý rad Galaxy Note. Na tomto dojme pridáva aj pero S Pen, s ktorým bude vlajková loď kompatibilná a na rozdiel od svojho predchodcu ho aj bude mať kam uschovať.

Celá predná strana bude pokrytá obrovským 6,8″ displejom s rozlíšením QHD+ (3 080 x 1 440 pixelov), pričom pôjde o AMOLED 2X panel s vysokou obnovovacou frekvenciou, píše PhoneArena. Časť si z neho ukrojí kruhový výrez pre selfie fotoaparát, ktorý ponúkne rozlíšenie 40 Mpx (clona f/2.2).

Zadná strana bude domovom pre celkovo štyri fotoaparáty. Hlavnú úlohu zohrá 108 Mpx snímač obrazu s clonou f/1.8 a podporou pre optickú stabilizáciu obrazu. Sekundovať mu bude 12 Mpx širokouhlý snímač s clonou f/2.2 a dva teleobjektívy s rozlíšením 10 Mpx, z ktorých jeden ponúkne 3x optický zoom a druhý zase 10x zoom. Obidva snímače majú disponovať podporou pre OIS.

TIP REDAKCIE
Ruská centrálna banka chce zakázať kryptomeny, vraj ohrozujú blaho ľudu

Čo sa týka interiéru, operačná pamäť dorazí v kapacitách 8 a 12 GB, pričom úložisko má siahať od 128 GB až po 512 GB (a možno aj 1 TB). Interiér ďalej vyplní Snapdragon 8 Gen 1/Exynos 2200 (v závislosti od trhu) a taktiež 5 000 mAh batéria s podporou pre 25 W nabíjanie.

Cena špičkového modelu by mala byť v porovnaní s predošlou generáciou o čosi vyššia, no presný rozdiel zatiaľ nepoznáme. Doraziť by mal v štyroch farebných prevedeniach, a to čiernej, bielej, zelenej a burgundy.

Uvedené informácie zatiaľ neboli potvrdené oficiálnym zdrojom, a tak ich odporúčame brať s patričnou rezervou.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať