Samsung

Galaxy Tab S8 Ultra sa mihol na webe Samsungu, potvrdzuje zárez v displeji

Blížime sa do finálne.

Spoločnosť Samsung spolu so smartfónmi Galaxy S22 pravdepodobne predstaví aj tablety radu Galaxy Tab S8. Predmetom rôznych klebiet sa stala najmä najlepšie vybavená verzia označená ako Galaxy Tab S8 Ultra.

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra má byť veľkým, štíhlym a poriadne výkonným tabletom s najnovším softvérom a zárezom obrazovke. Zárez v displeji tabletu bude novinkou v priemysle. Doposiaľ ovplyvňoval iba vzhľad smartfónov, ak nepočítame Apple MacBook Pro z októbra 2021, ktorý má taktiež vykrojenú časť obrazovky.

Všetky doteraz zverejnené podrobnosti o nadchádzajúcom prémiovom tablete nájdete v minulom článku. Rôzne zdroje hovoria o 14,6-placovom displeji so 120 Hz frekvenciou, čipsete Snapdrgaon 8 Gen 1 alebo o 11 200 mAh batérii so 45W nabíjaním.

Existenciu nového tabletu, hoci len nepriamo, potvrdzuje oficiálny web výrobcu venujúci sa digitálnej asistencii Bixby. Na stránke figuruje malý obrázok so smartfónom, v pozadí ktorého sa nachádza tablet so zárezom v obrazovke. Našiel ho tam server 91Mobiles.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Google mal v Rusku vyhlásiť bankrot!
galaxy tab S8 ultra
Foto: samsung.com

Samsung nemá v ponuke žiadny tablet so zárezom v displeji. Zariadenie na fotke teda nemôže byť ničím iným, ako len tabletom Galaxy Tab S8 Ultra. Samsung obrázok z webu (zatiaľ) nestiahol, ako to inak býva zvykom pri podobných únikoch.

Môžeme špekulovať, že ho na web umiestnil zámerne, aby podporil existujúci ruch okolo očakávaného hardvéru. V tejto chvíli si už asi môžeme byť istí, že Galaxy Tab S8 Ultra bude v blízkej budúcnosti naozaj predstavený.

Možná maloobchodná cena? Minimálne 1099 eur. Za takúto sumu sa u nás začal predávať stále súčasný model Galaxy Tab S7+ s 5G pripojením, na trh sa dostal v auguste 2020.