oneplus

OnePlus 9 a 9 Pro: Aktualizácia na Android 12 opäť prebieha

Vývojári zaplátali väčšinu dier, ostatné opravia v nasledujúcich aktualizáciách.

Spoločnosť OnePlus spustila začiatkom tohto mesiaca aktualizáciu svojich vlajkových smartfónov OnePlus 9 a 9 Pro. Android 12 s prostredím OxygenOS 12 sa ale medzi zariadeniami dlho neohrial.

Systém bol plný chýb, preto výrobca distribúciu aktualizácie zastavil do času, kým ich vývojári neodstránia. Po pár dňoch sa zdá, že je časť nezrovnalostí napravená. Výrobca vo svojom oficiálnom fóre informuje, že aktualizáciu smartfónov OnePlus 9 a 9 Pro na Android 12 opäť spustil.

Vývojári opravili problémy s pripojením, zamŕzaním používateľského prostredia či nezobrazujúcimi sa upozorneniami. Optimalizovali tiež rýchlosť odomykania zariadení odtlačkom prsta a taktiež spotrebu energie, čo povedie k dlhšej výdrži na jedno nabitie.

Ďalšie komplikácie nahlásené používateľmi OnePlus odstráni v nadchádzajúcich aktualizáciách. Ide napríklad o automatické dopĺňanie v prehliadači Chrome alebo prístup k niektorým fotografickým funkciám prostredníctvom aplikácie Google Camera.

OxygenOS 12 sa do smartfónov OnePlus 9 a 9 Pro dostáva postupne. V najbližších dňoch by naň mali natrafiť používatelia v Európe a taktiež na indickom trhu.

TIP REDAKCIE
RECENZIA Samsung Galaxy S21 FE: Vynikajúci telefón, ktorý však prišiel neskoro

Aktualizácia na Android 12 sa od konca minulého týždňa dostáva aj do skladacích zariadení Galaxy Z Flip 3 a Z Fold 3 od Samsungu.

Aj ten musel po chvíli update svojich najpokrokovejších smartfónov zastaviť, keďže sa používatelia rovnako sťažovali na niekoľko závažnejších chýb, ktoré neodhalilo predchádzajúce beta testovanie.

Aktuálna cena modelu OnePlus 9 Pro

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať