Majitelia iPhone 13 sú zúfalí: Bizarný problém sfarbuje displej do ružova

Apple údajne odporúča užívateľom , ktorých zariadenie trpí ružovou obrazovkou, aby si zálohovali údaje a následne nainštalovali najnovšiu verziu softvéru a aktualizovali aplikácie.

Naprieč celou sériou iPhone 13, najnovších vlajkových lodí spoločnosti Apple, sa objavuje záhadná chyba spätá s displejom. Ten sa má podľa viacerých hlásení od nespokojných užívateľov na oficiálnom fóre i sociálnej sieti Reddit sfarbovať do ružova až fialova. Podľa výrobcu má byť na vine softvér, píše NDTV Gadgets.

Táto chyba pritom nie je vôbec nová. Prvý prípad ružovej obrazovky na iPhone 13 bol nahlásený ešte v októbri, teda len približne mesiac po oficiálnom predstavení série. Konkrétne išlo o model iPhone 13 Pro, ktorého displej sa mal zafarbovať náhodne, vždy na niekoľko sekúnd.

Užívateľ napokon dostal náhradný iPhone 13, avšak jeho príspevku si všimli ďalší, ktorí trpeli tým istým problémom na svojom zariadení. Najviac sťažností má pochádzať od tých, ktorí si zakúpili výkonnejšie varianty iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max, hocí niektorí autori používajú aj základný iPhone 13.

TIP REDAKCIE
iPhone čaká obrovská zmena: Apple vraj plánuje presedlať na USB-C!
Zdroj: discussions.apple.com

Je vinníkom softvér?

Apple sa k záležitosti doposiaľ oficiálne nevyjadril, aspoň nie prostredníctvom fóra. Portál MyDrivers však vo svojom príspevku týkajúcom sa ružových obrazoviek poukázal na príspevok na sieti Weibo, v ktorom mal byť citovaný jeden z reprezentantov spoločnosti Apple.

Podľa jeho slov si Apple je plne vedomý tohto problému, pričom za príčinu považuje chybu v softvéri. Užívateľom, ktorých zariadenie trpí ružovou obrazovkou, odporúča zálohovanie údajov a následnú inštaláciu najnovšieho dostupného softvéru a všetkých aplikácií. Týmto spôsobom možno vylúčiť nekompatibilitu medzi iOS a aplikáciami ako možnú príčinu problému.