Nintendo Switch prekonáva PlayStation 1: Stáva sa 5. najpopulárnejšou konzolou na svete!

Tento dôležitý úspech sa konzole Switch podaril dosiahnuť v priebehu necelých 5 rokov. Debutovala 3. marca v roku 2017.

Kompaktná konzola Switch od spoločnosti Nintendo v polovici tohto mesiaca dosiahla významný úspech. Podľa najnovšieho prieskumu, o ktorý sa postaral server VGChartz, sa v týždni končiacom 15. januára predalo 341 662 kusov, čím sa celkový objem predajov navýšil na 102,81 milióna jednotiek. Čím je táto hodnota taká významná?

Dosiahnutím uvedeného objemu predajov sa Nintendo Switch oficálne prebojoval na piatu rebríčku najobľúbenejších konzol všetkých čias, píše Gizchina. Pôvodne túto pozíciu obsadzovala prvá PlayStation od Sony známa aj ako PS1 či PSX. Pripomeňme, že celkový počet predajov koznoly Switch zahŕňa aj predaje Switch Lite či Switch OLED.

Ďalším cieľom herného štúdia bude prekonanie PlayStation 4, aktuálne štvrtej najpopulárnejšej konzoly. Tej sa malo doposiaľ predať 116,58 milióna kusov. Na prvej priečke rebríčku sa hrdo vystatuje legendárna PlayStation 2.

TIP REDAKCIE
HISTORICKÝ OKAMIH: Tesla v sebe ponesie kus Slovenska. Hella začína dodávať kľúčový komponent!
nintendo switch
Konzola Nintendo Switch

Výrazne pomohla Európa

Najviac zákazníkov pre Nintendo Switch sa nachádza na pôde USA, kde bolo zaznamenaných 34,67 milióna predaných kusov. Konzola bola úspešná aj v Európe, kde sa jej predalo 27,22 milióna modelov. Samozrejme, zabudnúť nesmieme ani domáci trh, čiže Japonsko. Tu sa predalo 23,43 milióna kusov.

Tento dôležitý úspech sa konzole Switch podaril dosiahnuť v priebehu necelých 5 rokov. Debutovala 3. marca v roku 2017. Pre porovnanie, PlayStation 1 sa na pulty obchodov dopracovala 3. decembra 1994.