Nintendo Switch

Nintendo očakáva, že kvôli nedostatku čipov predá menej konzol Switch

Prevádzkový zisk má pre zmenu stúpnuť.

Japonská spoločnosť Nintendo predala od júla do septembra 3,83 milióna kusov konzoly Nintendo Switch. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka ide o značný pokles, vlani predala počas troch uvedených mesiacov 6,86 milióna konzol.

Nintendo pôvodne predpokladalo, že v aktuálnom fiškálnom roku, teda do konca marca 2022, predá zákazníkom 25,5 miliónov zariadení Switch. Svoju prognózu ale výrobca zrevidoval smerom dole, uvádza The Verge.

Teraz odhaduje, že sa k zákazníkom dostane o 1,5 milióna konzol menej, teda 24 miliónov kusov. Dôvody sú jasné. Firma ich pripisuje vplyvu pandémie COVID 19 a nedostatku polovodičových súčiastok, čo podľa nej vytvára na trhu stav pokračujúcej neistoty.

Nintendo ale napriek tomu očakáva, že mu stúpnu výnosy. Prevádzkový zisk má oproti predchádzajúcim odhadom stúpnuť o rovné 4 percentá. Viac peňazí má do firmy pritiecť vďaka lepším predajom softvéru a revízii výmenných kurzov.

TIP REDAKCIE
Honor 60 a Honor 60 Pro sa odhalili na fotografiách, poznáme aj časť špecifikácií

Konzola Nintendo Switch bola predstavená v októbri 2016, tento rok v lete ju nahradila iba mierne upravená verzia s OLED displejom. Konzola je v takmer nezmenenej podobe na trhu pomerne dlho, no záujem o ňu neutícha.

switch
Konzola Switch s OLED displejom. Foto: Nintendo

Nintendo k dnešnému dňu predalo dovedna 92,87 milióna konzol Switch. V najbližších mesiacoch tak môže poraziť legendu, hernú konzolu Wii, ktorú Nintendo uviedlo na trh v roku 2006. Predalo sa z nej viac ako 101 miliónov kusov.

Pre zaujímavosť, konzol Game Boy a Game Boy Color sa v celosvetovom meradle predalo 118 miliónov kusov. Konzola Nintendo DS je na tom ešte lepšie, k zákazníkom sa celkovo dostalo 154 miliónov kusov týchto zariadení.

V auguste tohto roka konzola Switch ovládla rebríček 30 najpredávanejších hier v Japonsku, naposledy sa niečo podobné stalo v roku 1988.

Aktuálna cena hernej konzoly Nintendo Switch

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať