Ponuka hier v aplikácii Netflix sa rozrastá, pribudli ďalšie tituly

Dostupných je celkovo 12 mobilných hier.

Streamovací gigant Netflix v priebehu minulého roka obohatil svoju ponuku filmov a seriálov o novú kategóriu – mobilné hry. Určené sú iba pre predplatiteľov, dostanú sa k nim cez oficiálnu aplikáciu, poprípade priamo prostredníctvom obchodov Google Play/App Store. Po stiahnutí a otvorení si od vás hra vypýta prihlasovacie údaje k Netflixu.

Netflix sa do mobilných hier neoprel s veľkou vervou. V úvode si mohli predplatitelia zahrať iba dve hry – Stranger Things 1984 a Stranger Things 3. Neskôr do zoznamu pribudli hry ako Shooting HoopsCard Blast či Teeter Up.

Nejde zrovna o prvotriedne hráčske diela, ktoré by hýbali svetom videohier. Zabaviť ale dokážu. Tvorcovia zodpovední za obsah na Netflixe teraz pridali do ponuky ďalšiu dvojicu hier.

Arcanium: Rise of Akhan je dobrodružnou zábavkou založenou na zbieraní kariet. Hrou číslo dva je komiksovka Krispee Street. V nej musia hráči pre zmenu hľadať dobre ukryté predmety. Výhodou je, že hry Netflixu neobsahujú žiadne reklamy ani mikrotransakcie. Výnimkou nie sú ani čerstvé prírastky.

TIP REDAKCIE
POZOR: V obchode Google Play sa má nachádzať viac ako 200 škodlivých aplikácií!
netflix

Celkovo sa v ponuke Netflixu nachádza už 12 mobilných hier. Najpokročilejšou zo zostavy sú preteky Asphalt Xtreme. Netflix pred pár dňami zdvihol ceny predplatného, našťastie len pre zákazníkov z USA a Kanady. Azda ich nové hry potešia, keď už musia platiť viac.

Nebolo by prekvapením, keby časom cena predplatného stúpla aj na slovenskom trhu. Zatiaľ sa k tomu ale neschyľuje. U nás je Netflix relatívne dostupný, aspoň v porovnaní s USA. Základný balíček stojí 7,99 eur (9,99 USD v USA), štandardný 9,99 eur (15,49 USD v USA) a prémiový 11,99 eur (19,99 USD v USA).