YouTube Premium prichádza s ročným predplatným. Je výhodnejšie

Zatiaľ len vo vybraných krajinách.

Spoločnosť Google v posledných týždňoch nenápadne zaviedla nový režim predplatného pre služby YouTube Premium a YouTube Music. Okrem pravidelnej úhrady na mesačnej báze sa dajú služby po novom zaplatiť aj na rok dopredu, píše 9to5google.

Záujemcovia o predplatné služby YouTube z našich končín zatiaľ platobnú kartu z peňaženky vyťahovať nemusia. Novinka nie je dostupná na našom trhu, aktivovať sa dá v Spojených štátoch, Kanade, Rusku alebo Nemecku, uvádza stránka technickej podpory Google.

Časom sa však ročné predplatné môže dostať aj k nám, možno to ani nebude trvať dlho. Okrem mesačnej tarify môžu našinci využiť študentský a rodinný program. Zaplatenie za služby YouTube na rok vopred má svoje výhody – teda minimálne jednu. Je lacnejšie.

youtube premium
Foto: 9to5google

Ak ročnú platbu rozpočítame na 12 mesiacov, zákazník z USA ušetrí približne 24, resp. 20 dolárov v prípade YouTube Music. Do 23. januára 2022 si môžu diváci zo Spojených štátov aktivovať predplatné s ešte väčšou zľavou, cez ktorú sa Google očividne snaží zákazníkov presvedčiť, aby vymenili mesačné predplatné za ročný plán.

TIP REDAKCIE
Z Rusov môžu byť jaskynní ľudia: Nemajú technológie, neuveríte, čo montujú do tankov

Ročné predplatné sa neobnovuje automaticky. Po roku si ho musí zákazník znovu aktivovať. Okrem toho, Google nebude zákazníkovi vracať alikvotnú čiastku, pokiaľ predplatné zruší povedzme po 6 mesiacoch a podobne.

YouTube Premium na Slovensku

Služby YouTube Premium a Music sú na Slovensku dostupné od leta 2019. Medzi ich hlavné výhody patrí prehrávanie obsahu bez reklám, na pozadí (pri vypnutej obrazovke) a offline (sťahovanie videí a hudby do zariadení).

YouTube Music, orientujúce sa iba na hudbu, stojí mesačne 5,99 eur. Prvý mesiac má používateľ zadarmo. YouTube Premium, aj s videami, nielen hudbou, si každý mesiac vypýta 7,19 eur. Aj tu platí, že je prvý mesiac zadarmo.

Lacnejšie sa dajú služby získať cez rodinnú (5 členov starších ako 13 rokov) alebo študentskú tarifu (denné štúdium na VŠ, overenie cez SheerID).

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať