AKTUÁLNE: Netflix výrazne zvyšuje cenu svojho predplatného

Netflix pred pár dňami výrazne zvýšil cenu predplatného pri všetkých programoch.

Netflix pred pár dňami výrazne zvýšil cenu predplatného pri všetkých programoch. Stalo sa to tak pre predplatiteľov zo Spojených štátov amerických a Kanady. Zvyšovanie cien však môže prísť aj na Slovensko. No a ako veľmi sa zmenili ceny?

Základný balíček po novom stojí 9,99 dolára, štandardný balíček už 15,49 dolára a prémiový balíček až 19,99 dolára, informoval server MacRumors.

Základný balíček je tak po novom o 1 dolár drahší. Tento balíček vám umožňuje pozerať Netflix len na jednom zariadení naraz a aj to len v 480p rozlíšení. Štandardný balíček je drahší o 1,50 dolára. Ten však ponúka možnosť streamovania videa v 1080p a pozeranie na dvoch zariadeniach súčasne.

Foto: pixahive.com

Najdrahší balíček Premium je drahší o 2 doláre na mesiac. Používateľom umožňuje pozerať Netflix na štyroch zariadeniach súčasne v najvyššom podporovanom rozlíšení 4K HDR.

TIP REDAKCIE
Doogee S98 Pro: Štýlový odolný smartfón s termokamerou už má svoju cenu!

Netflix potvrdil, že noví zákazníci pocítia vyššie ceny okamžite, zatiaľ čo ostatní na nové ceny prejdú postupne. Spoločnosť bude zákazníkom rozposielať emaily 30 dní pred plánovaným zvýšením ceny.

Slovenskí zákazníci majú v porovnaní s tými americkými šťastie. Na Slovensku sa totiž predplatné predáva za výrazne nižšie ceny. Základný balíček totiž stojí 7,99 €, štandardný 9,99 € a prémiový 11,99 €. O zdražovaní na Slovensku sa zatiaľ nehovorí, no vylúčené to nie je.