netflix

Netflix sprístupnil mobilné hry všetkým predplatiteľom

Dostupné sú pre platformu Android.

V priebehu tohto roka sme sa dozvedeli, že sa online gigant Netflix pustil do nového odvetvia, s ktorým nemá žiadne skúsenosti. Po filmoch a seriáloch si rozšíril obzory o hry, ktoré mu majú pomôcť s ďalším napredovaním na trhu.

Netflix v lete potvrdil, že sa v rámci expanzie zamerajú najskôr na hry pre mobilné zariadenia. Uviedol, že sa stanú súčasťou bežného predplatného, abonenti tak nebudú musieť platiť nič navyše, pokiaľ si budú chcieť hrami krátiť voľný čas.

Hry sa mali nachádzať v štandardnej aplikácii Netflix s tým, že nebudú obsahovať žiadne reklamy ani mikrotransakcie. Netrvalo dlho a spoločnosť začala testovať prístup k hrám v prvej krajine.

Tou sa v auguste stalo Poľsko. Predplatitelia používajúci mobilné zariadenia s operačným systémom Android si mohli vyskúšať dve hry – Stranger Things 1984 a Stranger Things 3. Hry Netflix jednoducho ponúkol na stiahnutie cez svoju oficiálnu aplikáciu.

netflix
Foto: Google Play

Netflix s mobilnými hrami opäť o niečo pokročil. Včera oznámil, že je jeho katalóg hier dostupný pre všetkých používateľov Android zariadení s aktívnym predplatným. Knižnica hier je skromná, obsahuje iba 5 titulov. Ponuka sa ale v budúcnosti rozšíri o ďalšie, zatiaľ bližšie nešpecifikované hry.

TIP REDAKCIE
Tínedžer pomocou SIM swappingu ukradol vyše 32 miliónov € v kryptomenách

Čo v aplikácii Netflix nájdeme? Okrem dvoch už spomínaných hier Stranger Things 1984 a Stranger Things 3 to je Shooting Hoops, Card Blast a Teeter Up. Stále platí, že hry neobsahujú žiadne reklamy, dodatočné poplatky ani mikrotransakcie. Jedinou podmienkou je predplatné.

Hry používateľ nájde vo svojej aplikácii Netflix, odkiaľ si ich môže stiahnuť do mobilného zariadenia, smartfónu alebo tabletu. Tieto hry je možné hrať na viacerých zariadeniach, pokiaľ sú prihlásené do jedného účtu.

K uvedeným hrám sa dá dostať aj obvyklou cestou, priamo cez obchod Google Play. Napriek tomu sú určené iba pre predplatiteľov. Ide teda o exkluzívnu záležitosť. Ak si hru z obchodu Play stiahnete a otvoríte, vyskočí na vás dialógové okno, kde musíte zadať prihlasovacie meno a heslo z Netflixu.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať