surface duo

Microsoft sa s aktualizáciami neponáhľa, Surface Duo na Android 11 stále čaká

Skladací smartfón od Microsoftu zostáva zaseknutý v roku 2020.

Spoločnosť Microsoft predstavila v októbri 2019 pozoruhodný hybrid otvárajúci sa ako kniha, zariadenie Surface Duo dvomi displejmi a operačným systémom Android. Vtedajšia novinka sa dostala na pulty predajní až o niekoľko mesiacov neskôr, v septembri 2020.

Surface Duo od Microsoftu vstúpil do predaja na americkom trhu 10. septembra 2020, a to prostredníctvom troch hlavných operátorov za odporúčanú cenu 1399 dolárov. Zariadenie bolo pomerne originálne.

Namiesto flexibilnej obrazovky, ktoré v danom období odštartovali éru skladacích smartfónov, sa Microsoft rozhodol použiť dva samostatne pevné displeje, ktoré spájal prepracovaný 360-stupňový pánt.

Zaujímavosťou sa tiež stala softvérová platforma. Microsoft s vlastným operačným systémom pre mobily neuspel, nezostávalo mu teda nič iné, ako siahnuť po overenom a dostupnom riešení, systéme Android od Google.

Prvá generácia Surface Duo prišla na trh s verziou Android 10. Microsoft vlani v septembri zákazníkom odkázal, že pracuje na tom, aby dostali aktualizáciu na Android 11 do konca roka 2021. Windows Central teraz pripomína, že spoločnosť svoj sľub nedodržala.

TIP REDAKCIE
Exynos 2200 oficiálne: Nový čipset od Samsungu s GPU AMD RDNA 2
surface duo
Foto: Microsoft

Skladací smartfón od Microsoftu tak aj po viac ako 15 mesiacoch beží pod taktovkou starej verzie softvéru, nehovoriac o tom, že Google medzitým vydal už ďalšiu verziu systému Android 12.

Windows Central uvádza, že Surface Duo prvej generácie nedostal od júla tohto roka ani len čiastkové aktualizácie, ktorými výrobcovia zväčša opravujú drobné chyby a problémy s optimalizáciou.

Softvérový gigant skladacím smartfónom príliš nepresvedčil, no netradičnej koncepcii stále verí. V septembri 2021 predstavil druhú generáciu Surface Duo 2 s lepšími displejmi, batériou, fotoaparátmi a Androidom 11. Cena novinky stúpla na 1499 dolárov.

Dve samostatné obrazovky, zdá sa, Microsoftu nestačia. Už teraz sa špekuluje o nástupcovi Surface Trio, ktorý môže ponúknuť až tri displeje. Pokojne by sme však jeden displej vymenili za kvalitnejšiu softvérovú podporu, ktorá by mala byť pri prémiovej elektronike s takto nastavenou cenou samozrejmosťou.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať