surface duo

Microsoft Surface Duo sa začne predávať v septembri. Stojí takmer 1400 dolárov

Spoločnosť Microsoft predstavila začiatkom októbra minulého roka zaujímavý hybrid – Android zariadenie Surface Duo, ktoré má dva displeje a otvára sa ako kniha.

Spoločnosť Microsoft predstavila začiatkom októbra minulého roka zaujímavý hybrid – Android zariadenie Surface Duo, ktoré má dva displeje a otvára sa ako kniha.

Pánt zariadenia Surface Duo je však 360-stupňový, dá sa teda použivať ako veľká pracovná plocha s dvoma obrazovkami, ako smartfón, ktorý má displej na prednej a zadnej strane, alebo napríklad vo formáte tvaru písmena „L“ či „A“.

Po necelom roku výrobca ohlasuje trhovú dostupnosť a cenu. Microsoft Surface Duo sa začne predávať na americkom trhu prostredníctvom troch hlavných operátorov 10. septembra za presne 1399 dolárov.

Foto: Microsoft

Vyzerá to, že v začínajúcej ére skladacích smartfónov s flexibilnými obrazovkami prichádza Surface Duo v ten správny čas, no produkt od Microsoft-u je predsa len trochu iný. Jeho obrazovky nie sú ohybné, dizajn s hrubšími rámikmi nepodlieha najnovším trendom a potom tu sú parametre, ktoré taktiež nepatria do prvej ligy, aj keď zlé určite nie sú.

Microsoft Surface Duo

Microsoft Surface Duo využíva dva AMOLED displeje s rozlíšením 1800 x 1350 pixelov a uhlopriečkou 5,6-palca, ktoré majú pomer strán 4:3. V otvorenom stave teda ponúka pomerne veľkú pracovnú plochu.

Foto: Microsoft

Výkon dávkuje čipset Snapdragon 855, ktorý bol predstavený v decembri 2018. Spojený je so 6 GB operačnou pamäťou a 128, resp. 256 GB interným úložiskom. Skromnejšie pôsobí batéria s kapacitou 3577 mAh a 18W nabíjaním.

Napriek dvom obrazovkám a výkonnému čipsetu výrobca hovorí o 15,5 hodinách výdrže na jedno nabitie pri prehrávaní videa, 27 hodinách hlasových hovorov alebo o 10 dňoch pohotovostného režimu.

TIP REDAKCIE
Šifrovanie komunikácie v aplikáciách Messenger a Instagram sa odkladá
Microsoft Surface Duo
Foto: Microsoft

NFC ani 5G zariadenie neponúka. Chýba tiež IP odolnosť voči vode či prachu, slot na pamäťovú kartu (len SIM + eSIM) alebo stereo reproduktory. O pripojenie sa stará WiFi (2,4/5GHz) Bluetooth 5.0, LTE 4×4 MIMO. Čítačka odtlačkov prstov sídli v bočnej hrane.

Microsoft našťastie nezabudol na fotoaparát. Nachádza sa v ráme nad obrazovkou na pravej strane. Je jeden, má rozlíšenie 11 Mpx, svetelnosť f/2.0, elektronickú stabilizáciu a poradí si aj so 4K videom v 60 FPS. Jeho 7-násobné priblíženie je len digitálne.

Microsoft Surface Duo
Foto: Microsoft

Zariadenie váži približne 250 gramov a v zatvorenom stave je hrubé 9,9 milimetra, čo nie je najhoršie. Taký Huawei Mate Xs váži 300 gramov a hrubý je 11 milimetrov.

Microsoft Surface Duo nepoháňa Windows. Na palube je operačný systém Android 10 s prispôsobeným užívateľským rozhraním upraveným pre potreby maximálnej produktivity. Microsoft prepracoval svoje kľúčové aplikácie presne pre obrazovky modelu Surface Duo. Týka sa to aplikácie Office, Outlook, OneDrive, prehliadača Edge a niekoľkých ďalších.

Microsoft Surface Duo
Foto: Microsoft

Upraviť svoje aplikácie sa rozhodlo aj pár vývojárov tretích strán, napríklad Amazon. Zariadenie je pochopiteľne schopné otvárať a pracovať so všetkými existujúcimi Android aplikáciami.

Microsoft Surface Duo sa očividne nesnaží ohúriť exkluzívnym vzhľadom alebo vrcholovými tabuľkovými parametrami. Úspech chce postaviť na praktickom multitaskingu a produktivite. Či dve kompaktné obrazovky „do vrecka“ zákazníci ocenia ukáže až čas. Medzinárodná dostupnosť zatiaľ oznámená nebola.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať