Microsoft Surface Neo

Poriadna nálož od Microsoftu: Skladací telefón s Androidom a Surface s 2 displejmi a Windows 10X!

Microsoft na dnes usporiadal tlačovú konferenciu, od ktorej sme veľa nečakali, no opak je pravdou. Privítajte Microsoft Surface Neo a Surface Duo!

Microsoft na dnes usporiadal tlačovú konferenciu, od ktorej sme veľa nečakali, no opak je pravdou. Očakávalo sa, že spoločnosť uvedie inovovaný rad notebookov radu Surface, čo sa nakoniec stalo, Microsoft však pokračoval a všetkých prekvapil ešte dvakrát.

Microsoft Surface Neo: 2 displeje a Windows 10X

Microsoft Surface Neo je malinký počítač, aký spoločnosť doteraz neponúkala. Zariadenie pripomína dva menšie tablety spojené kĺbom, a to je celkom presný opis. Skrýva sa v ňom však niekoľko prekvapení. Vnútri tiká procesor od Intelu, ktorý poháňa nový Windows 10X.

Microsoft Surface Neo

Výrobca tvrdí, že Windows 10X je špeciálna verzia Windows určená špecificky pre zariadenia s dvoma displejmi. Vývojári sa pohrali s podporou aplikácií a programov, ktoré fungujú na oboch displejoch bez väčších problémov.

https://www.youtube.com/watch?v=fssZICsV4Rg

Zariadenie môžete ovládať cez dotykový displej, pomocou pera alebo pomocou hardvérovej klávesnicetouchpadu. Zaujímavé je, že klávesnica na zariadení drží vďaka magnetom, pripevniť ju tak môžete ako vám to bude vyhovovať.

Microsoft Surface Neo
Microsoft Surface Neo

Microsoft Surface Neo príde na trh až budúci rok. Spoločnosť chce dať vývojárom dosť času na to, aby optimalizovali svoje aplikácie, resp. programy.

TIP REDAKCIE
Netflix zamestnancom: Ak s nami nesúhlasíte, tam sú dvere. Musk firme tlieska
Microsoft Surface Duo
Microsoft Surface Duo

Microsoft Surface Duo: 2 displeje a Android!

Veľmi podobný je aj Surface Duo, akurát s tým rozdielom, že nejde o počítač ale o smartfón. Zaujímavou vlastnosťou telefónu od Microsoftu je fakt, že sa dá otvoriť ako knižka, teda úplne. Nakoniec tak môžete skončiť s telefónom, ktorý má displej na prednej aj zadnej strane.

Microsoft Surface Duo
Microsoft Surface Duo

Tešiť sa môžeme na dva 5,6-palcové displeje s pomerom strán 3:2, vďaka čomu ponúkajú relatívne veľkú pracovnú plochu. Je jasné, že Microsoft so Surface Duo mieri na produktivitu a biznis segment. Fantastickou správou je, že ho poháňa Android, ktorý so sebou, ako vieme, prináša pár miliónov aplikácií.

Microsoft Surface Duo
Microsoft Surface Duo

Bohužiaľ, aj Surface Duo má na trh prísť až budúci rok. Sám Microsoft chce vyladiť aplikácie a poprosiť o to chce aj vývojárov tretích strán. Sme zvedaví ako sa mu to podarí, no vyzerá to veľmi zaujímavo.

Čo si o dvojdisplejových novinkách myslíte vy? Uberá sa Microsoft dobrým smerom? Dajte nám vedieť v diskusii nižšie!