Microsoft chystá vylepšenie pre Správcu úloh: Takto bude vyzerať v novom kabáte!

Ak používate Windows 11, nový build 22538 si môžete aktivovať aj sami, no budete k tomu potrebovať program ViveTool, ktorý umožňuje aktiváciu skrytých funkcií operačného systému.

Microsoft prichádza s novým buildom pre operačný systém Windows 11 (22538). Nejde o nijak výraznú aktualizáciu, hoci okrem miernych neviditeľných vylepšení prináša aj jednu potešujúcu dizajnovú úpravu, píše XDA-Developers.

S novou aktualizáciou, ktorá by mohla doraziť už čoskoro, má Microsoft zladiť vizuálne prevedenie Správcu úloh so zvyškom systému. Ako bude po novom vyzerať ná prezrádza nový príspevok na Twitteri, ktorý zverejnil vývojár vystupujúci ako FireCube. Ten pred pár dňami poukázal aj na blížiacu sa podporu pre widgety tretích strán.

Zdroj: FireCube

Aktuálny vizuál správcu úloh je známy asi každému, nakoľko si v posledných rokoch nezískal veľa pozornosti. S novou aktualizáciou sa však práve toto zmení. Zoznam jednotlivých položiek, respektíve kariet, sa v novom prevedení nachádza na boku. Zmenili sa aj možnosti interakcie, ktoré sa nachádzajú pod vrchnou lištou a vďaka ikonám pôsobia výraznejšie. K dispozícii je možnosť ukončenia procesu, začiatku nového procesu či reštartovania procesu. Do očí ďalej bije aj aplikácia tmavého režimu.

TIP REDAKCIE
Telekom: Našu 5G sieť podporuje už 51 zariadení | ZOZNAM

Všeobecne možno povedať, že funkcionalita Správcu úloh sa nijak nezmení, úpravy sa dočkal len vizuál, na ktorý sa dá veľmi rýchlo zvyknúť. O ďalšie snímky z nového prevedenia sa podelil beta tester Xeno.

FireCube dodáva, že ak používate Windows 11, nový build 22538 si môžete aktivovať aj sami, no budete k tomu potrebovať program ViveTool, ktorý umožňuje aktiváciu skrytých funkcií operačného systému. Ide však o rizikový krok, ktorý môže narušiť stabilitu, preto bude asi lepšie počkať si, kým sa ku vám aktualizácia dopracuje sama. Zatiaľ ale nie je isté, kedy presne sa tak stane.