Windows 11 čaká skvelé vylepšenie: Pribudnúť má podpora pre widgety tretích strán

Dátum debutu tejto možnosti zatiaľ nebol oficiálne potvrdený, no podľa všetkého dorazí počas druhej polovice tohto roku prostredníctvom aktualizácie Windows 11 22H2.

Do Windows 11 údajne smeruje ďalšie šikovné vylepšenie, ktoré ešte väčšmi spríjemní používanie nového operačného systému. Podľa dokumentu, ktorý odhalil vývojár známy ako FireCube, sa vraj môžeme tešiť na čoskorý príchod podpory pre widgety tretích strán. Na novinku upozornil server BleepingComputer.com.

V polovici minulého roku Microsoft obohatil Windows 10 o nový panel, ktorý obsahoval rôzne widgety zobrazujúce napríklad najaktuálnejšie novinky z okolia užívateľa, počasie či dokonca aj ceny akcií. Túto funkciu možno pod zjednodušným názvom “Miniaplikácie” nájsť aj vo Windows 11.

Tieto doplnky vyvíja a pridáva samotný Microsoft. Softvérový gigant však naznačuje, že do palety budú môcť svojimi výtvormi čoskoro prispievať aj vývojári tretích strán. Bližšie detaily však doposiaľ neposkytol.

Rýchle, nenáročné a pre každého

V tomto bode sa dostávame k vyššie spomenutému dokumentu, ktorý poskytuje podrobnejšie informácie o tom, ako budú widgety tretích strán vyvíjané a publikované. Ďalšou skvelou správou je, že táto možnosť má byť veľmi blízko.

TIP REDAKCIE
Vieš ako jazdiť na elektrickej kolobežke? TOP 10 pravidiel, ktoré by mal poznať každý!

Miniaplikácie vraj budú môcť nezávislí vývojári vytvárať prostredníctvom “Adaptívnych kariet” zabudovaných v štandardnej funkcii “Miniaplikácie”. Svoju kreativitu bude môcť realizovať každý, a to za použitia jednoduchých nástrojov a pri nízkej spotrebe operačnej pamäte či procesora. V dokumente ďalej stojí, že vývojári budú môcť vytvárať aj webové widgety, ktoré sa s najväčšou pravdepodobnosťou budú zobrazovať v prostredí prehliadača Edge.

Dátum debutu tejto možnosti zatiaľ nebol oficiálne potvrdený, no podľa všetkého dorazí počas druhej polovice tohto roku prostredníctvom aktualizácie Windows 11 22H2.