TikTok plánuje veľkú zmenu: Pripravte si peňaženky, už to nebude zadarmo!

Instagram v tom nie je sám.

Aj známa sociálna sieť TikTok má v pláne tvorcom obsahu sprístupniť nový spôsob, ako môžu svoju kreatívnosť zdieľanú na platforme speňažiť. Týmto spôsobom je predplatné, presnejšie spoplatnené odbery.

V praxi by to malo vyzerať tak, že fanúšikovia budú každý mesiac posielať svojmu obľúbenému autorovi istú sumu, za ktorú dostanú exkluzívny obsah navyše. Hovorca siete TikTok pre server The Information potvrdil, že spoplatnené odbery naozaj testujú.

Žiaľ, žiadne ďalšie podrobnosti neposkytol. Oficiálne teda nevieme, ako bude novinka fungovať alebo kedy by mohla byť dostupná. Tajomstvom zostávajú aj zamýšľané ceny predplatného.

Testuje ich aj Instagram

Správa prichádza len krátko po tom, ako Instagram odhalil, že začal testovať vlastnú obdobu spoplatnených odberov. Prebieha vo veľmi úzkej skupine tvorcov, a to iba na americkom trhu. Exkluzívne príbehy a živé videá môžu autori uzamknúť za odbery v cene od 0,99 do 99 dolárov.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Dajte si obrovský POZOR. Toto číslo vám cez SMSky potichu ukradne peniaze!

TikTok už disponuje funkciami, ktoré umožňujú tvorcom obsahu zarábať peniaze, aspoň na určitých trhoch. Ak si odmyslíme spolupráce s firmami na propagácii ich produktov, fanúšikovia môžu svojim obľúbencom prispievať cez ich profily. Zakúpiť im tiež môžu virtuálne darčeky, ktoré dokážu následne vymeniť za skutočné peniaze.

TikTok sa v roku 2021 stal najsťahovanejšou aplikáciou sveta, prezradila výročná správa analytickej spoločnosti App Annie. Tá odhaduje, že počet aktívnych používateľov tejto sociálnej siete prekoná v druhej polovici tohto roka 1,5-miliardovú hranicu.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať